Home » ПОЛІТИКА » Елізабет Трасс подає у відставку

Елізабет Трасс подає у відставку

Прем’єр-міністр Великобританії Ліз Трасс виступила з несподіваною заявою – вона подає у відставку, але залишиться на посаді, доки Консервативна партія не обере наступника.

Про це повідомляє Sky News.

З 6 вересня міністр закордонних справ Ліз Трасс замінила Бориса Джонсона, який пішов у відставку та згодом очолив групу дружби з Україною в Консервативній партії. Уряд Трас змінив рахунки за енергоносії, скоротив національне страхування і заявив про зниження податків, що викликало ринковий хаос у Великій Британії та падіння курсу фунта стерлінгів.

Зазначається, що Ліз Трасс обіймала посаду лише 44 дні і це найкоротший термін у британській історії. Причиною звільнення вона назвала “неможливість виконати мандат”, за яким вона була обрана і, що протягом наступного тижня будуть вибори нового керівництва. Трас також додала, що вона прийшла до влади у період великої економічної та міжнародної нестабільності.

Попереднім антирекордсменом, але займаною посадою був Джордж Каннінг – він пробув прем’єр-міністром 119 днів, поки не помер від туберкульозу в 1827 році.

Варто зазначити, що Елізабет Трасс обрали лідером правлячої Консервативної партії, а відповідно і прем’єр-міністром півтора місяці тому, 6 вересня після перемоги над Ріші Сунаком у конкурсі лідерів Консервативної партії та зустрічі з королевою у Балморалі.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*