Home » Міжнародні відносини » Реакція Китаю на візит Пелосі до Тайваню

Реакція Китаю на візит Пелосі до Тайваню

У вівторок, 2 серпня, о 17:43 за київським часом, літак із головою Палати представників Сполучених Штатів Америки Ненсі Пелосі приземлився на острів Тайвань. У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ КНР висловило рішучий протест, – повідомляє Апостроф.

Місцеві ЗМІ опублікували першу реакцію Китаю на візит американської чиновниці до острівної держави.

“Візит Пелосі на Тайвань серйозно порушує принцип “одного Китаю” та положення трьох китайсько-американських комюніке”, – заявили в МЗС.

У Піднебесній закликали США припинити втручатися у внутрішні справи КНР і “потурати силам, які виступають за незалежність Тайваню”.

“Візит Пелосі до Тайваню є серйозним порушенням суверенітету та територіальної цілісності Китаю, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві. – США хочуть за допомогою Тайваню стримувати Китай, це дуже небезпечна гра з вогнем”.

Крім того, Пекін пообіцяв у відповідь на візит Пелосі вжити необхідних заходів для захисту державного суверенітету.

Разом з тим командування східної зони армії КНР оголосило про початок серії військових операцій біля Тайваню вже сьогодні ввечері: “Ми збираємося провести спільні морські та повітряні навчання в повітряному просторі на північ, південний захід і південний схід від острова Тайвань. Ми проведемо бойові стрільби з великої дальності в Тайванській протоці, ці військові операції націлені на недавні дії США з тайванського питання. КНР також проведе бойові стрільби у водах біля східного узбережжя острова Тайвань”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*