Home » Кримінал » Житомирські резонансні злочини під час війни

Житомирські резонансні злочини під час війни

Факти, які ми наведемо нижче примушують добряче призадуматися ще раз й ще ра над станом прав у Житомирі, який «квітне» під  «чуйним» керівництвом місцевої влади.

Так ось,  28 березня  2024 року стало відомо, що фірма із співзасновником-росіянином незаконно видобувала камень-лабрадорит у Житомирській області, чим  заподіяла збитки державі на понад 4,3 млн грн. Вже встановлено, що впродовж кількох років приватне товариство, співзасновником якого є громадянин РФ, неправомірно займалось видобутком лабрадориту на території Новоборівської громади (колишній Хорошівський район). До того ж внаслідок такої діяльності було завдано шкоди довкіллю.

На наступний день  відкрилися ще зв’язки житомирських підприємців  (а вони не можуть бити не пов’язаними з мерією  цього міста) знов-таки з РФ.  Так,  29 березня  2024  року  СБУ затримала на Житомирщині ділків, які постачали до РФ граніт для виготовлення пам’ятників загиблим рашистам.  Іншою мовою, Служба безпеки заблокувала ще одну схему «прихованої» торгівлі з РФ, яка діяла під час повномасштабного вторгнення рашистів.

У результаті комплексних заходів на Житомирщині затримано двох ділків, які налагодили оптові поставки граніту на підприємства країни-агресора. Серед їхніх основних клієнтів були російські компанії, якими володіють члени кремлівської партії «єдина росія».

Значну частину нелегального імпорту російські замовники використовували для виробництва пам’ятників загиблим рашистам, які воювали проти України. За даними слідства, до організації оборудки причетний місцевий підприємець, який ще до початку повномасштабного вторгнення постачав видобувну продукцію до РФ.

Варто заначити інше: після 24 лютого 2022 року володар фірми  продовжив торгувати з агресором за схемою «перерваного транзиту». Для цього він нелегально виїхав до однієї із сусідніх країн Євросоюзу, де зареєстрував власну комерційну структуру.  Житомирська  гранітна фірма  через іноземних партнерів  купувала в Україні граніт нібито для бізнес-проєктів на території ЄС.  Однак після одержання української продукції фігурант продавав її справжнім замовникам з РФ.  Щоб скуповувати граніт в Україні та переправляти його до ЄС, володар фірми залучив двох спільників з Житомирщини. Вони підшукували підприємства, які видобувають граніт, купляли його та переправляли за кордон. У подальшому саме цих двох ділків було затримано в Україні.

Під час обшуків у помешканнях та офісах затриманих виявлено документи та інші речові докази злочинної діяльності. Також виявлено великі суми готівки, ймовірно одержаної незаконним шляхом. Наразі всім трьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Цими двома справим   анти-державне шахрайство на Житомирщині не обмежилося.   Розкриємо наступний, досить яскравий кейс. Мова  піде  про продаж неіснуючих авто військовослужбовцям ЗСУ. Це  зробило  злочинне угруповання, яке підозрюють у шахрайстві на понад 365 тис. грн. Саме  їм інкримінують заволодіння чужим майном (шахрайство), вчиненому повторно, у великих розмірах, що завдало значної шкоди потерпілим (ч. ч. 3, 4, 5 ст. 190 КК України). 22 березня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури. «Слідство встановило, що злочинне угруповання організувала раніше судима жителька Київської області, залучивши двох знайомих, серед яких – мешканець Житомирщини. Підозрювані встановлювали контакти з військовослужбовцями, які потребували авто для використання на фронті та обіцяли доставити транспорт з-за кордону. При цьому називали значно дешевшу вартість, та ще й за умови часткової передоплати», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, військовослужбовцю з Житомира ділки пообіцяли пригнати автівку за 8 тис. доларів США. Проте, як тільки захисник сплатив їм 5 тис. доларів США авансу, відразу припинили з ним зв’язок, так і не поставивши автівку. «За аналогічною схемою вчинили шахрайство й щодо іншого потерпілого, якому також пообіцяли іномарку з-за кордону. Щоправда, за умови сплати повної вартості на суму 5 тис. доларів США. Чоловік гроші сплатив, але «бюджетний» автомобіль так і не дочекався», – повідомляють у прокуратурі.

Крім цього, ділки вирішили підзаробити ще й на ухилянтові.

Військовозобов’язаному житомирянину пообіцяли організувати у військовому квитку відмітку про непридатність до служби у ЗСУ, що дало б можливість йому безперешкодно перетнути кордон та уникнути мобілізації. Однак у жовтні 2023 року, під час отримання від клієнта 4 тис. доларів США, зловмисників викрили. У цілому на шахрайському бізнесі злочинне угруповання збагатилося на понад 365 тис. грн.

Під час обшуків вилучено банківські картки, чорнові записи, розписки. З метою подальшої конфіскації накладено арешт на два автомобілі підозрюваних. Усім трьом фігурантам обрано запобіжні заходи. Шахрайство викрито Житомирською обласною прокуратурою спільно з ГУНП в області, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НПУ.

Відділ комунікації поліції Житомирської області 22 березня повідомив, що підшукала двох спільників серед житомирян 44-річна жителька Васильківського району Київщини. Разом вони реалізовували шахрайську схему, що спеціалізувалася на псевдопродажу позашляховиків з Європи, а одному з військовозобов’язаних запропонували «допомогу» в уникненні мобілізації.

 «Організаторка залучила до шахрайських схем 52-річного чоловіка та 38-річну жінку, яку вона представляла донькою. Містянин, відповідно до відведеної йому ролі, підшукував потенційних покупців автівок, також він знайомив клієнтів з «автодилеркою». Чоловік всіляко переконував майбутніх покупців у бездоганній репутації та компетентності своєї «керівниці». «Донька» підбирала авто, зустрічалася з клієнтами, переконувала сплатити «перші внески» й отримувала від них кошти. Передоплата за купівлю автівки стартувала від 4 тисяч доларів. А один з покупців вніс завдаток за позашляховик, призначений для ЗСУ, у розмірі 5 тисяч доларів. Однак жоден так і не отримав ні автомобіль, ні коштів. Поліцейські встановили причетність членів організованої групи щонайменше до чотирьох епізодів шахрайств», – повідомили у поліції.

Цими гучними справами знову-таки житомирські злочини не обмежилися. Коротенько розповімо й про інші моменти. Так,  у  Житомирському районі поліція провела обшуки у причетних до крадіжок з об’єктів критичної інфраструктури. Про це 21 2024 року березня повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області. 28 березня  директору комунального підприємства у Житомирській області нарешті  повідомили про підозру через витрачання з держбюджету 700 тис. грн. Бо про проблеми з комуналкою та постійними аваріями (як вже не можна списати на прильоти та блейк-аути) ми вже писали, писали не один раз.

Бурштинова справа  Борислава  Розенблата  надбула величезного розголосу по всієї Україні. З часом невідомих, але зрозумілих причин слідство зійшло у глухий кут. Будемо ретельно спостерегти за ходом процесу.

Між тим бурштинові пристрасті не утихають на Житомирщині, с ким пов’язані окремі фігуранти – це , сподіваємося, покажуть наступні слідчі дії. А зараз вже відомо,  що на Житомирщині СБУ заблокувала діяльність угруповання: видобували бурштин у прикордонні з республікою Білорусь.  Про це 19 березня повідомляє управління СБ України у Житомирській області.  «За наявною інформацією, незаконний бурштиновий промисел, який вівся у 20 кілометрах від державного кордону із республікою Білорусь, приносив організаторам мільйон гривень прибутку щомісяця», – йдеться в повідомленні. У межах кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що організував незаконний «бізнес» мешканець Олевська. Для видобутку «сонячного каменю» у прикордонних районах Житомирщини він винайняв місцевих жителів.  «Ділок мав широке коло знайомих серед місцевих лісівників, спілкування з ними дозволяло йому завчасно дізнаватися про їхні можливі рейди та «корегувати» місця незаконного видобутку», – інформують в управлінні.

У межах документування усього ланцюжка діяльності фігурантів нелегального бізнесу правоохоронці провели півдесятка обшуків на території одного з лісових господарств ДП «Ліси України» у Коростенському районі. Під час слідчих дій оперативники СБУ затримали п’ятьох спільників під час незаконного видобутку «сонячного каменю» шляхом гідророзмиву ґрунту.

Війна триває, але кримінал продовжує наживатися на бідолашних українцях.

Євгеній Кузнєцов,

голова Союзу воїнів-добровольців

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*