Home » ПОЛІТИКА » Як Сухомлин збиратиме голоси депутатів по заступникам? За рахунок Оліївської та Глибочицкої ОТГ?

Як Сухомлин збиратиме голоси депутатів по заступникам? За рахунок Оліївської та Глибочицкої ОТГ?

На офіційному веб-сайті з’явилися три проекти рішень Житомирської міської ради:

  1. «Про звільнення заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради» – Звільнити 09 листопада 2017 року Фещенка Олександра Анатолійовича з посади заступника Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради за власним бажанням. А також, – звільнити 09 листопада 2017 року Ткачука Дмитра Григоровича з посади заступника Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради за угодою сторін.
  2. «Про затвердження на посадах першого заступника, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради» – яким запропоновано затвердити на посадах:

– Першого заступника Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ткаченка Андрія Михайловича;

– Заступників Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради: Кондратюка Сергія Миколайовича (скоріш за все замість Фещенко по ЖКГ) та Осіпова Юрія Анатолійовича (скоріш за все замість Ткачука по транспорту).

  1. «Про внесення змін до рішення міської ради від 30.11.2015 № 6 «Про утворення виконавчого комітету Житомирської міської ради та затвердження його персонального складу», яким запропоновано:

– вивести із персонального складу виконавчого комітету Житомирської міської ради Фещенка Олександра Анатолійовича та Ткачука Дмитра Григоровича;

– ввести до персонального складу виконавчого комітету Житомирської міської ради першого заступника Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ткаченка Андрія Михайловича, заступників Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кондратюка Сергія Миколайовича та Осіпова Юрія Анатолійовича.

Про необхідність звільнення Олександра Фещенка, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин казав неодноразово: окрім системних проблем в сфері ЖКГ Житомира, є і очевидний системний корупційний скандал – багатомільйонні підряди з ремонту асфальтів на фірму дружини цього заступника (Приватне акцiонерне товариство “Житомирське шляхово-будiвельне управлiння №19”). Але постійно не вистачало голосів депутатів, щоб винести такий проект рішення в сесійну залу і звільнити заступника. Тому єдине, що залишалося Сергію Сухомлину – це казати журналістам, що він очікує від свого заступника по ЖКГ заяву про звільнення. А також анонсувати якийсь «запасний план», реалізація якого затягнулася майже на цілий рік!

На щастя для Олександра Фещенка, наслідки діяльності міської влади в сфері транспорту під «ширмою» Дмитра Ткачука виявилися настільки резонансними, що громадськість почала забувати про казуси Олександра Фещенко. І от – нібито з’явилася заява за власним бажанням?! – Навряд-чи Олександр Фещенко писав би її, якщо б не мав більш цікавих пропозицій; або не розумів би наявність голосів депутатської більшості у Сухомлина – загрозу звільнення з викриттям корупції та непрофесіоналізму; або не був притиснутий правоохоронним органами за вказівкою Геннадія Зубка.

Щодо Дмитра Ткачука, то ніяких там принципових заяв Сергія Сухомлина про його звільнення не було – лише загальні маніпуляції на кшталт «проведемо аналіз зробленого – згідно оголошеної програми дій при призначенні». Все просто: Дмитро Григорович виконував роль «цапа відбувала» з Майдану – мовляв «нові обличчя» у владі, які за все відповідають. Звісно ж ми звертаємо увагу, що він був ширмою і нічого не вирішував.

Не дивно, що Сухомлин намагається зберегти цей «кадр» – а не просто продемонструвати черговий приклад кричущої некомпетентності вихідців у владі з Майдану (хоч першого, хоч другого). Тим більше, такими є і Петро Порошенко, якому до Майдану-2 нічого президентську посаду не передбачувало – всі вважали, що він буде балотуватися на посаду Київського міського голови, а боротися за посаду президента буде Віталій Кличко. Та й сам жито-мер Сергій Сухомлин, теж позиціонував себе як виходець з житомирського Майдану-2. – Бо ніяким чином неможливо пояснити, навіщо нібито успішному бізнесмену а-ля «другий Петро Рудь – той морозивом Житомир славить, цей пластиковими вікнами», балотуватися на посаду Житомирського міського голови? Не заявиш же публічно, що вляпався у валютні кредити, зменшилися продажі вікон – отже є нагальна потреба взяти під контроль бюджетні ремонтно-будівельні підряди, кошти комунальних підприємств, дерібан землі?

Окрім цього, Сергій Сухомлин вже реалізував принцип «самопомочі» – сам собі допоміг зі слухняними депутатами в міській та обласній раді, нібито від партії «Самопоміч», які голосують як фанатичні активісти БПП. Аналогічно і у радикалів змінився перед місцевими виборами-2015 голова міської організації – замість Сергія Зайцева (прихильника Любові Цимбалюк), було призначено Олександра Раковича (кума Сергія Сухомлина).

То чому б не реалізувати цю технологію ще раз – не направити «ляльку» Ткачука і Ко нібито в опозицію? – Якщо ДемАльянс «нових облич» або «Рух нових сил» Саакашвілі будуть збільшувати кількість прихильників на фоні тотального банкрутства пост-майданної-2 влади, чому б не використати їх в інтересах Рабиновича-Сухомлина-Зубка? – Дамо їм публічну опозиційність, дозволимо звільнитися без скандалу, а не за фактом майже повного колапсу громадського транспорту міста?! І будуть потім казати «нам старі корумповані політики не дали можливості реформувати транспорт» і вербувати дурнів під опозиційні прапори, щоб діяти за вказівкою Олександра Рабиновича…

Далі, ніхто не може розповісти про кандидатуру Андрія Ткаченка, якого пропонують на посаду 1-заступника Житомирського міського голови на фоні сексуального скандалу та проклятої плитки Київська-Театральна з Олексієм Ясюнецьким. Навіщо депутатам голосувати за нього – бо так попросив Сергій Сухмолин?

Ще більш яскрава ситуація з Юрієм Осіповим – керівником інспекції на транспорті, що мав боротися зі злочинними діями приватних перевізників, але бездіяв. Того, хто не захистив право на пільговий проїзд пенсіонерів та ветеранів АТО, і взагалі право на безпечний і зручний громадський транспорт житомирянам, має отримати голоси депутатської більшості? – І тим більше, якщо чутки про зв’язок Гундича з «Шеріфом» підтвердяться, це взагалі буде розподіл ринку перевезень «між Ігорем та Сєрьожою», як в казці про «вершки та корінці» – одному маршрутки, іншому комунальний транспорт. А до чого тут депутати в цих «взаємозаліках» команди Рабиновича-Зубка? – Просто «пошитися в дурні», взявши на себе політичну відповідальність без жодних компромісів?

Аналогічна ситуація і з Сергієм Кондратюком, що багато років тому працював в «Житомиртеплокомуненерго». Це старий кадр, ніяких мега-реформаторських звершень не запропонує – типовий виконавець під чиїсь завдання. Тобто, замість непідконтрольного меру Олександра Фещенко, з яким можна було окремо про щось домовлятися за спиною Сергія Сухомлина, забезпечимо голосами депутатів повну монополію тандему Рабинович-Сухомлин в житлово-комунальному господарстві міста? Нехай збирають гроші на майбутні мандати народних депутатів для себе?

Нічого такого екстраординарного в Житомирі, що може вплинути на баланс голосів в Житомирській міськраді, останнім часом не відбулося. То чому Сергій Сухомлин вирішив винести у сесійну залу пакет важливих кадрових рішень? Хоче програти – отримати наочну демонстрацію відсутності голосів у сесійній залі? Чи може знайшли спосіб ошукати депутатів? Чи може ми не бачимо якісь великі фінансово-майнові зрушення у місті?

Може Матвій Хренов з Юрієм Моїсєєвим перехворіли жадобою і готові справедливо розподілити підряди між всіма?

Може бюджет очікує якихось великих надходжень, які можна використовувати для створення і фінансування різноманітних КП під депутатів – як це сталося з Іваном Фурлетом та Валерієм Горбом? Або наповнювати бюджети інших КП та установ додатковим фінансуванням під Сергія Колесника, Наталію Чиж, Юрія Юзвинського та інших?

Єдине, що «на поверхні» – це перші вибори ОТГ в Оліївській та Глибочицькій сільських громадах навколо Житомира. І судячи з наявної інформації, асоційована з Олександром Рабиновичем команда, візьме їх під контроль. Отже з’явиться у команди Сергія Сухомлина додатковий ресурс в політичних переговорах.

Контроль за Оліівською та Глибочицькою ОТГ надасть можливість шантажувати депутатів міськради чи пов’язаних з ними осіб, які мають бізнес або земельні ділянки в цих громадах. – Сергій Сухомлин свого часу пролобіював підвищення нормативної грошової оцінки землі у Житомирі, з якими до сих пір не вдалося врегулювати ситуацію Сергію Зайцеву за підтримки Валерія Онопрієнко та інших. Навіщо видумувати щось нове, якщо можна притиснути повторно вже апробованим на практиці інструментом пограбування землекористувачів та землевласників?

Отже: перемога варягів у навколишніх селах призведе до погіршення ситуації в Житомирі внаслідок послаблення опозиції?

Богдан Бондаренко

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*