Home » СУСПІЛЬСТВО » Білі шати

Білі шати

Давні римляни казали, що держава – це сім’я. Виходячи з цього положення, якщо в сім’ї щось не так, то про це слід говорити. Якщо про негаразди не говорять у сім’ї, то невдовзі про ці негаразди починають говорити сусіди. Саме це явище Турчинов та Яценюк назвали «гібридною війною» та «інформаційною війною».

В радянські часи культовою книгою інтелігенції, що, як відомо, завжди і при будь-яких обставинах буде протистояти будь-якій владі незалежно від власних поглядів, був твір В.Д. Дудінцева «Белые одежды» («Білі шати»). За сюжетом органи державної безпеки втрутились в вузькоспеціалізовану суперечку між ученими про те, чи бути в науці генетиці і почали репресії проти учених. Вихід із цієї ситуації знайшовся тільки тоді, коли результати наукових експериментів вдалося оприлюднити за кордоном. Тільки тоді було почуто голос репресованих владою і тільки тоді були прийняті рішення, що мали величезне значення для народного господарства. Звертання до російських ЗМІ і публікація там матеріалів Р.П. Коцабою, і В.О. Муравицьким, та іншими було таким самим донкіхотством, спробою сказати своє слово так, щоб почуло українське суспільство.

Що ми маємо натомість? Почитайте вирок з кримінальної справи Руслана Коцаби. У нього 58 свідків обвинувачення! І з них одиниці своїми очима переглядали відео, за яке Руслан Петрович був підданий репресіям. Всі свідки, котрі виступали на судовім процесі, заявляли що перегляд цього ролика не змінив їх думку, не впливав на їх погляди. Така ситуація буде і на процесі над Василем Муравицьким. Психологічні маніпуляції, які існують в головах чинів СБУ, нічию думку не змінять і змінити не можуть.

Поки що ми живемо, не в тоталітарному суспільстві. І кожен громадянин користується тими джерелами інформації, які вибирає сам. На цьому ґрунтується світ соціальних мереж. І коли соціальні мережі прирівнюють до ЗМІ, то сильно лукавлять. Адже соціальна мережа чинить не пасивний вплив а інтерактивний. Згадайте групи «Синій кит». Невже статті Василя Олександровича чинять вплив на свідомість громадян такий же, як і «Синій кит»? Синій Кит Вася?

Коли приходить біда, людина вдягається у білі шати правди і входить у цю біду і проходить її наскрізь і виходить із неї в цих же білих шатах. Так колись Мойсей провів свій народ дном моря. Вірю в те, що одягнутий в білі шати правди політично репресовані журналісти  так само пройдуть наскрізь біду, яка з ними трапилась, і жодна чорна справа їх не торкнеться.

Кіт Баюн

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*