Home » ЕКОНОМІКА » Експорт електроенергії з України за перші тижні вересня встановив торговий рекорд

Експорт електроенергії з України за перші тижні вересня встановив торговий рекорд

Сукупна вартість доступу до міждержавних електромереж, проданого на аукціонах «Укренерго» з 30 червня по 18 вересня, склала понад 4,1 мільярда гривень. Водночас експорт електроенергії за перші два тижні вересня встановив торговий рекорд — 131 мільйон доларів, а за вісім місяців 2022 року Україна експортувала електроенергії на $278,75 млн

Про це повідомляє «Укренерго».

Голова «Укренерго» Володимир Кудрицький розповів, що українська електроенергія посіла друге місце в торгівельному балансі після традиційно великих обсягів сільгосппродукції — ріпаку та пшениці.

«Ще приємніше те, що цей рекорд допоміг зменшити дефіцит торгівлі товарами і збалансувати міждержавну торгівлю України», — пише Кудрицький.

За його словами, досягти таких результатів вдалося завдяки синхронізації з європейською енергосистемою та відкриття експорту електроенергії з України до Європи в рекордно короткий термін.

Окрім того, що наші виробники електроенергії користуються можливостями, які дають високі європейські ціни, завдяки синхронізації продавати електроенергію до Європи можуть всі українські електростанції.

«Коли ми були приєднані до енергосистеми рф та білорусі, торгувати з ЄС міг лише один виробник. Решта, включно з найбільшими державними виробниками, могли лише мріяти, щоб заробляти в Європі», — вказує Кудрицький.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*