Home » Культура » Фізичні вправи зменшили ризик тяжкого інсульту

Фізичні вправи зменшили ризик тяжкого інсульту

Вчені з Університету Гетеборга виявили, що фізичні вправи зменшують ризик важкого інсульту у разі виникнення. Зокрема, у людей, які регулярно займаються спортом, обсяг кровотечі в мозку при госпіталізації був у середньому на 50 відсотків меншим. Результати роботи опубліковані у журналі Stroke and Vascular Neurology.

Під час роботи автори проаналізували дані 686 осіб, які потрапили до лікарні через внутрішньомозковий крововилив у період з 2014 по 2019 рік. Учасників опитали про частоту фізичної активності до госпіталізації. Фізичною активністю вважалися навіть заняття легкої інтенсивності, наприклад, ходьба, їзда велосипедом, плавання, садівництво чи танці, але щонайменше чотири години на тиждень.

Фахівці виявили, що люди, які займалися спортом регулярно, мали нижчі обсяги кровотечі. Причому ця кореляція була відзначена вперше: раніше зв’язок не фіксувався ні на тваринах, ні на людях.

Крім того, висновки виглядали суттєвими незалежно від локалізації у головному мозку. У фізично активних людей знижувалися обсяги кровотечі як у глибоких областях мозку, які часто пов’язані з високим кров’яним тиском, так і в зовнішніх областях, які асоційовані з деменцією.

Тепер дослідники сподіваються, що їх відкриття ляже в основу нових профілактичних методів інсульту, а також стане більш докладним розумінням внутрішньомозкових крововиливів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*