Home » ЕКОНОМІКА » Інституційна неспроможність Гундича в дії?

Інституційна неспроможність Гундича в дії?

Про показове ігнорування комісією від голови Житомирської облдержадміністрації принципу прозорості, та прав скаржників під час перевірки у селі Довжик…

Влада – це завжди командна діяльність. Бо якщо людина без команди буде призначена на посаду, вона майже нічого не зможе вдіяти, внаслідок саботажу середньої та нижньої ланки виконавців. Не може високо-посадовець все робити сам – він приймає політичні рішення і дає вказівки, а далі має діяти армія виконавців. І якщо вони не підтримують його політику, або є корупціонерами, нічого корисного вони робити не будуть. Лише брехати, посилатися на будь-які проблеми, чи перевантажувати іншою інформацією («спамити»), щоб не було часу у посадовця щось перевірити.

Дехто сміється з Трампа – президента США, у якого помічники крадуть проекти указів, що їм не подобаються: щоб президент не згадав і не підписав якісь радикальні документи. Про його доручення готувати зустріч з Путіним забули і нічого не робили цілий рік – допоки Дональд Трамп не призначив нового держсекретаря та радника з національної безпеки, що організували зустріч в Гельсінкі. Зараз уся адміністрація Трампа шукає особу, яка анонімно розповіла відомій газеті (New York Times) про тривалий саботаж Пентагоном та міністром оборони США наказу головнокомандуючого США знищити президента Сирії Башара Асада.  – Вони не згодні з Трампом, тому плювали на його наказ! – хоча за традиціями США раніше подавали у відставку, якщо не згодні з політикою поточної адміністрації. А зараз просто ігнорують і не виконують накази.

Але чи кращі ми за США? Ні, бо кадри – це загальна проблема в Україні. Зараз готують призначення секретарки президента Ірини Фріз міністром у справах ветеранів, оскільки нема компетентних довірених осіб для цієї важливої у передвиборчий рік посади. Раніше подавала кофе, виконувала дрібні доручення, спілкувалась з «шістками» та забезпечувала комфорт Петра Порошенко – тепер буде міністром. Ну а що? – був же водій та охоронець Рината Ахметова народним депутатом України? І козак Гаврилюк за голі тілеса на Майдані-2 тепер законотворчістю займається…

Губернаиор-сенокос Гундич

І голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич не є виключенням із загальних правил: він може зустрічатися з людьми, щось їм обіцяти і давати доручення – але посадовці-виконавці знов візьмуть у злочинців хабарі. А далі люди будуть питати себе: який сенс звертатися до Ігоря Петровича, якщо він нездатний вирішити проблему? Який сенс спілкуватися з головою ОДА, чиї підлеглі будуть брати хабарі і нехтувати вказівками, що матиме наслідки для репутації Ігоря Петровича?

В день суду 29.08.2018 проти Житомирської райдержадміністрації щодо погодження містобудівної документації для ТОВ «Аскона-Південь», ініціативна група мешканців Довжика завітала до Ігоря Гундича. Люди просили в нього розібратися в ситуації, скасувати незаконні розпорядження голови Житомирської РДА Микитюка та вжити заходів проти перетворення державної земельної ділянки лісу на землі промисловості.

5 вересня приїхала у село Довжик міжвідомча група за дорученням Ігоря Гундича. Хоча роками компетентні органи бездіяли, тепер мають обстежити земельну ділянку і зафіксувати порушення. Але мешканці Довжика відразу побачили, що комісія починає грубо порушувати закон і права скаржників, а також вимоги антикорупційного законодавства щодо прозорості діяльності.

За ст. 18 Закону про звернення громадян: «Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право:

особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

знайомитися з матеріалами перевірки;

подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.»

Отже, комісія мала запросити з собою на територію заводу ТОВ «Аскона-Південь» людей. А також враховувати їх зауваження/аргументи, важливі для проведення перевірки. Наприклад: завод 5 днів майже не працював, тому комісія не побачить усіх наслідків за пилом, шумом та хімічним забрудненням.

І в будь-якому разі не можна спілкуватися з адміністрацією заводу сам-на-сам – бо це порушення етики. Наприклад, суддям прямо заборонено зустрічатися зі стороною по справі без участі іншої сторони, яка могла б викласти своє бачення, чи спростувати якусь інформацію. А зустрічі сам-на-сам – це стандартна передумова корупції.

Направлені Ігорем Петровичем посадовці пішли на завод без людей. Що залишається думати про це людям? П’ять років бездіяли і тепер отримають чергову партію хабарів, щоб доповісти голові Житомирської облдержадміністрації «все законно і підстав для реагування нема»?

Ось відеозапис Наталії Куркчі: https://www.youtube.com/watch?v=yKh29lTt28E

Скоріш за все, у понеділок люди знов завітають до голови ЖОДА зі скаргою – тепер на членів комісії від Гундича. В цій ситуації або Ігор Петрович притягне їх до дисциплінарної відповідальності за порушення вимог ст. 18 закону України «Про звернення громадян» та ст. 60 закону України «Про запобігання корупції», або ствердить людей в своїй інституційній неспроможності: що є Гундич, що нема – нижня ланка держслужбовців кишені набиває хабарями, а завод ТОВ «Аскона-Південь» далі незаконно розбудовується…

Богдан Бондаренко

Сподобався текст? Бажаєш більше текстів від автора? Є можливість підтримати автора, щоб він мав можливість працювати над іншими публікаціями? – Ви можете перерахувати йому «подяку» на банківську картку Приватбанку 5169-3600-0281-3495.

 

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*