Home » Коментар експерта » Ірина Фріз про заяви румунської сенаторки

Ірина Фріз про заяви румунської сенаторки

Жага влади та спроба використати ультраправий електорат Румунії на парламентських виборах 2025 року у власних корисних інтересах штовхнуло румунську сенаторку Діану Шошоаке на ініціативу щодо анексії частини України – про це пише народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

Таким чином вона перейшла на бік росії, засвідчивши, що європейські цінності, повага до територіальної цілісності суверенних держав їй чужі, і вона виявляє симпатію до насильницьких змін кордонів в стилі гітлера-путіна, – наголошує Фріз.

Мені не вдалося знайти такі ж завзятих заяв від цієї сенаторки щодо активності Угорщини в румунських провінціях Ковасна, Харгіта та Муреш. А це є ознакою того, що її ініціатива спрямована не на захист інтересів Румунії, а виключно свідоме пропагування тоталітарного шляху розвитку держави, що суперечить цінностям Європейського Союзу, – вважає народна депутатка.

Поведінка Діани Шошоаке та її реакція на цілком логічне внесення до бази «Миротворця» як особи, що посягає на територіальну цілісність України (що є кримінальним злочином у будь-якій державі) наносить шкоду репутації законодавчого органу Румунії, в якому є багато друзів та партнерів України. Очевидно, сенаторці подобається імідж Йона Антонеску, і для неї він є уособленням патріотичної політики, як і його книга «Румуни. Їх походження, минуле, жертви та права», – зазначає Фріз.

Депутатка закликала групу дружби Верховної Ради звернутися до румунських партнерів за роз’ясненнями щодо дій сенаторки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*