Home » СУСПІЛЬСТВО » Мосміськсуд ліквідував профспілку журналістів

Мосміськсуд ліквідував профспілку журналістів

Суд задовольнив вимогу прокуратури, яка вказала на адміністративні справи членів профспілки за участь у масових акціях і публікацію інформації, що вважається неправомірною.

Московський міський суд у середу ліквідував міжрегіональну громадську організацію “Профспілка журналістів та працівників засобів масової інформації”. У середу, 14 вересня, він задовольнив відповідне клопотання столичної прокуратури, пише DW.

Представник московської прокуратури в Мосміськсуді заявила “про грубі порушення” профспілки, які неможливо усунути. Зокрема вона стверджує, що структура організації не відповідає законним вимогам, а з січня 2019 року члени профспілки не сплачували внески. Крім того, представник прокуратури зазначила, що члени організації неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності за участь у масових акціях, зокрема на захист журналіста Івана Сафронова, а також за збирання коштів для ЗМІ-іноагентів та публікацію нібито неправомірної інформації.

Захист вважає позов прокуратури незаконним та необґрунтованим. “При розгляді такого роду справ дуже важливо провести аналіз діяльності організації – як у частині, так і в цілому. Ліквідація організації замислюється законодавцем, як останній, вирішальний, радикальний захід, який спрямований на захист та охорону суспільних інтересів”, – заявив на засіданні в Мосміськсуді адвокат Максим Крупський. Він зазначив, що прокуратура не надала доказів наявності вагомих та переконливих підстав для ліквідації профспілки. За словами Крупського, адвокати оскаржать рішення суду.

У липні прокуратура Москви попросила суд ліквідувати профспілку, пославшись, зокрема, на порушення адміністративної справи про дискредитацію збройних сил Росії. Суд призупинив діяльність організації. Приводом для звернення прокуратури стало розміщення на сайті організації публікації про воні в Україні, які влада вважає “недостовірною” та “спрямованою на дискредитацію використання Збройних сил РФ”, писали ЗМІ.

На думку прокуратури, профспілка розміщує в інтернеті “інформацію протиправного характеру”, а її діяльність “тягне за собою порушення прав і свобод людини та громадянина, заподіяння шкоди громадському порядку та громадській безпеці, суспільству та державі”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*