Home » ЕКОНОМІКА » На 22 млн грн оштрафовані компанії, що змовилися на закупівлях послуг з будівництва та реконструкції на Донеччині

На 22 млн грн оштрафовані компанії, що змовилися на закупівлях послуг з будівництва та реконструкції на Донеччині

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України рішенням від 10 серпня 2023 року визнала ТОВ «Хозхімсервіс» та ТОВ «Віртум строй» такими, що вчинили порушення, передбачені пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» – антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів.

Мова йде про закупівлі послуг з будівництва регіонального полігону твердих побутових відходів у м. Краматорськ, реконструкції та капітального ремонту будівель, об’єктів благоустрою та доріг в Донецькій області.

Ці закупівлі оголошувалися протягом 2017 – 2018 років КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами», КЗОЗ «Волноваська центральна районна лікарня», КП «Міське управління капітального будівництва» м. Маріуполь, КП «Управління капітального будівництва» Дружківської міської ради, Дружківським дитячим будинком-інтернатом, Управлінням розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради та Відділом освіти Покровської міської ради Донецької області.

Загальна очікувальна вартість 11 закупівель складала 342,5 млн. грн. (з ПДВ).

Східне міжобласне територіальне відділення АМКУ, під час розслідування справи виявило низку фактів, сукупність яких доводила наявність координації дій цих учасників під час підготовки та участі в торгах, комунікацію між ними та обмін інформацією, фінансову підтримку одне одного тощо.

За антиконкурентні узгоджені дії, метою яких є усунення конкуренції під час участі у торгах, ТОВ «Хозхімсервіс» та ТОВ «Віртум строй» були оштрафовані на загальну суму 22,8 млн. грн. 

Нагадаємо, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

З відповідними Зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів можна ознайомитися за цим посиланням на сайті АМКУ (постійно оновлюється).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*