Home » ЕКОНОМІКА » КП «Транспортна інфраструктура міста» оштрафовано на 6,4 млн грн за завищення вартості послуги евакуації авто

КП «Транспортна інфраструктура міста» оштрафовано на 6,4 млн грн за завищення вартості послуги евакуації авто

10 серпня 2023 року Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України визнала дії комунального підприємства «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міської ради (м. Дніпро, Дніпропетровська обл.) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафувала на 6 472 700 грн.

Під час розгляду відповідної справи Комітет встановив, що підприємство є єдиним суб’єктом господарювання у Дніпрі, що надає послуги евакуації спеціальним автомобілем на майданчик для тимчасово затриманих інспекторами з паркування Інспекції транспортних засобів.

За результатами проведеного в межах розгляду справи аналізу Комітет виявив, що КП «Транспортна інфраструктура міста» своїм наказом від 12 березня 2021 року № 46 встановило завищену вартість зазначеної послуги для водіїв і власників транспортних засобів.

Зокрема, підприємство необґрунтовано включило до калькуляції вартості вказаної послуги суму амортизаційних відрахувань, нарахованих на транспортні засоби спеціального призначення (автоевакуатори), що були придбані коштом міського бюджету.

КП «Транспортна інфраструктура міста» не витрачало власних коштів на придбання автоевакуаторів, відповідно, не мало б включати до калькуляції вартості евакуації авто амортизаційних відрахувань (як витрати, що відшкодовуються підприємству споживачами). Зазначені підходи відповідача до порядку визначення вартості послуги евакуації призвели до її завищення на 502,02 грн, що становить більше 20 %.

Такі дії підпадають під порушення, передбачене пунктом 1 частини другої статті 13 та пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», – зловживання монопольним (домінуючим) становищем шляхом встановлення таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

За результатами розгляду справи Комітет визнав КП «Транспортна інфраструктура міста» порушником законодавства та наклав штраф. Також відповідач у двомісячний строк зобов’язаний припинити порушення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*