Home » Міжнародні відносини » Порошенко з міністром оборони Канади виступили на проукраїнському мітингу у Галіфаксі

Порошенко з міністром оборони Канади виступили на проукраїнському мітингу у Галіфаксі

Петро Порошенко у Галіфаксі разом з міністром оборони Канади Білом Блером виступили перед учасниками мітингу, організованого українською громадою на підтримку нашої держави. Проукраїнські активісти зібралися, щоб закликати учасників Міжнародного безпекового форуму підтримувати Україну до перемоги і забезпечити вступ нашої держави до НАТО.

«Цього року ми відзначатимемо 90-ту річницю спроби Сталіна здійснити геноцид українського народу. У 2024 році ми також відзначатимемо річницю Революції Гідності, а також незаконне вторгнення росії в Крим і Донецьк у 2014 році. 24 лютого минулого року росія скоїла ще один жахливий злочин проти народу України – повномасштабне вторгнення. Багато людей у світі думали, що Україна не витримає цього штурму. Але український народ показав нам, з чого він зроблений. І Вільний світ стоїть з Україною – надзвичайною у своїй стійкості, своїй мужності», – сказав Біл Блер.

«Я хочу запевнити вас:  Канада непохитно підтримує Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми продовжуватимемо працювати з українським народом, щоб переконатися, що він має ресурси не лише для перемоги у цій війні, а й для безпеки в майбутньому», – наголосив канадський урядовець.

Петро Порошенко подякував українській діаспорі у Канаді та США за потужну підтримку нашої держави. Він також нагадав, що Канада була першою державою, яка надала Україні допомогу після початку російської агресії у 2014 році.

«Ми з вами зустрічаємося в десяту річницю початку студентського Майдану, який розпочав Революцію Гідності. Революцію, яка показала, що український народ хоче повернутись в європейську родину народів. Забезпечити свободу і демократію в своїй країні. Влада, яка тоді була, вкрала ці надії в українського народу. Народ не змирився з цим. І я пишаюся тим, що після перемоги Революції Гідності і після президентських виборів я мав високу честь підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, що було метою революції, Угоду про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, Угоду про безвізовий режим. Ми рішуче рухалися в бік повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО, зробивши це частиною нашої Конституції», – нагадав Порошенко.

«Але 24 лютого все змінилося. Вся країна стала до зброї. Я дуже дякую вам, дорогі українці Канади, за те, що ви не припиняєте боротьбу проти росії тут, всередині Канади, у Сполучених Штатах і по всьому світу. Ваша активність, ваша небайдужість – це те, що сьогодні потребує Україна. Ми маємо підтримати проукраїнські сили в Канаді, в Сполучених Штатах, не дати нікому втягнути Україну у внутрішньополітичні розборки. Україна мала, має і буде мати двопартійну підтримку, потужну коаліцію світу на свою підтримку. І ваш внесок тут величезний», – переконаний п’ятий Президент.

«Дякую тим, хто сьогодні прийшов з плакатами про Голодомор. Ми маємо завжди нагадувати світу, який злочин геноциду українців вчинила росія. Ми маємо нагадувати і підтримувати тих політиків, місцевих, канадських, європейських, натівських, американських, які ставлять першим пріоритетом перемогу над росією. Я завжди закликаю партнерів: бути з Україною не стільки, скільки потрібно, а до нашої спільної перемоги. Я дякую воїнам Збройних Сил, які зберегли нашу країну і забезпечать нам всім перемогу», – сказав Петро Порошенко.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*