Home » СУСПІЛЬСТВО » Що псує українське правосуддя або кому в Україні жити добре

Що псує українське правосуддя або кому в Україні жити добре

19882Згідно українського законодавства кожний суддя, який служить державі та від імені України виносить свої рішення, має право на отримання службового житла. Коли судді це житло отримують, вони його приватизовують, продають і… знову починають мати право на отримання службового житла.

І такий судовий бізнес процвітає в Україні. Багато хто з успішних у цьому бізнесі українських суддів мають чимало статків та продовжують на цьому добре заробляти.

Наприклад, 5 суддів Окружного адмінсуду Києва отримали квартири для службового використання. При цьому у деяких суддів вже було житло. Всі вони одразу звернулися до голови свого суду, аби той звернувся вже до районних адміністрацій із проханням виключити житло із статусу службового.

Далі квартири приватизували на підставі того, що нові квартири без ремонту не придатні до житла, а ремонтувати житло, яке в них можуть забрати, судді не захотіли.

Нині, у службових квартирах мешкають родичі суддів, квартиранти або вже нові власники. Наприклад, суддя Окружного адмінсуду Києва Ігор Погрібніченко отримав 3-кімнатну службову квартиру, в яку прописав матір, батька, сестру, діда та себе. При цьому у судді вже була квартира у Києві, якою суддя володів з 2004 року.

Але це не все. Ані в службовому, ані у власному житлі суддя Ігор Погрібніченко не проживає. Він проживає у будинку площею 202 квадратних метри в селі під Київом, який у 2016 році придбала його мати.

Ще один екс-власник службової квартири – суддя Євген Аблов – у 2016 році продав своє набуте службове, а потім приватизоване житло за 9 мільйонів 100 тисяч гривень. Свої дії суддя Аблов пояснив тим, що був вимушений поїхати із своєї київської квартири через те, що через журналістів та їх розслідування дружина сказала: “Ми не хочемо більше, щоб за нами бігали, нас знімали”. Тому вона забрала дітей та поїхала в Одесу. Але суддя Аблов не сказав, що на момент набуття тієї службової квартири у Києві за 9 мільйонів 100 тисяч гривень, у родині судді було 3 квартири та будинок. А дружина судді Аблова, також суддя Юлія Аблова, була власницею автомобіля Porsсhe Panamera вартістю 3 мільйона 700 тисяч гривень.

Суддя Андрій Федорчук, який досі не вивів своє  житло із статусу службового. Його квартира площею 96 квадратних метрів  так і лишається у державній власності. Але попри те, що за законом у службовому житлі має проживати лише сам суддя та його сім’я, у квартирі мешкають квартиранти.

При цьому сам суддя Федорчук переконує, що мусив отримати квартиру у Києві, тому що його будинок “у селі за десятки кілометрів від Києва” і це не дозволяє возити дітей до школи. Селом суддя називає престижне селище Буча під Києвом, де у нього будинок на півтисячі квадратних метрів. А його дружина, Федорчук Марія, володіє близько 60 гектарів землі у Київській області.

Ось таки вони, українські судді. І ось так квартирне питання псує українське правосуддя.

Від автора: розумію думки та емоції безквартирних вчителів, медиків, військових та інших. Але на цьому все. І всього всім доброго

Андрій Галаганов

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*