Home » Коментар експерта » Український шлях до ЄС

Український шлях до ЄС

Євгеній Кузнєцов, історик та військовий

Незважаючи на те, що Україна  висловила прагнення до членства в ЄС, важливо зазначити, що процес вступу передбачає виконання певних критеріїв і переговори щодо різних угод з ЄС.

Наразі Україна має глибоку та всеосяжну угоду про вільну торгівлю з ЄС, відому як Угода про асоціацію, яка містить положення щодо реформ у таких сферах, як державне управління, верховенство права, права людини та економічне співробітництво. Реалізація цієї угоди триває.

ЄС наголосив на важливості прогресу України у здійсненні реформ та виконанні необхідних критеріїв для членства. Важко визначити конкретні терміни потенційного членства України в ЄС, оскільки це залежить від багатьох факторів, у тому числі від темпів і ефективності реформ і політичної динаміки в ЄС. Варто зазначити, що в той час як Україна продовжує зміцнювати свої зв’язки з ЄС, процес розширення ЄС передбачає сувору оцінку дотримання країною-кандидатом цінностей ЄС, її правової бази, економічної стабільності та готовності суспільства до членства.

Зрештою, шлях України до членства в ЄС залежатиме від її прогресу у виконанні цих критеріїв, політичної волі як України, так і ЄС, а також від динаміки процесу інтеграції в ЄС.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*