Home » СУСПІЛЬСТВО » Право » Військовий облік та мобілізація працівників: огляд судової практики ВС за 2023 рік

Військовий облік та мобілізація працівників: огляд судової практики ВС за 2023 рік

За працівниками, призваними на військову службу, має зберігатися місце роботи і посада, проте без виплати середнього заробітку. Верховний Суд роз’яснив обов’язки роботодавців.

Про це, зокрема, йдеться у дайджесті судової практики щодо ведення військового обліку та мобілізації працівників за 2023 рік, підготовленому Комітетом НААУ з питань трудового права.

Так, у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 12.09.2023 щодо виплати середнього заробітку наголошено, що з 19 липня 2022 року роботодавець звільнений від обов’язку збереження середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу, зі збереженням за цими працівниками лише місця роботи і посади.

Відтак обов’язок роботодавця щодо збереження за такими категоріями працівників середнього заробітку передбачався включно 18 липня 2022 року. З 19 липня 2022 року правових підстав для збереження середнього заробітку за таким працівником немає.

Також у дайджесті відображені правові позиції Верховного Суду з питань мобілізації працівників та виплати їм середнього заробітку, ведення військового обліку, захисних споруд та безпеки праці.

Детальніше з напрацюваннями Комітету НААУ можна ознайомитися за посиланням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*