Для когось війна, а для когось… У той час, як житомиряни донатять на ЗСУ, відриваючи гроші від своїх зарплат та пенсій, у Житомирі процвітає корупція. Хоча за законами воєнного часу її вже давно треба було прирівняти до мародерства та чинити з корупціонерами, як із військовими злочинцями.
Розглянемо ці справи більш детально. 200 тисяч премії в тому числі високі досягнення муніципальним трутням виділяє ЖМР за охорону панчішки в центрі міста. Цеж скільки можна було б придбати необхідного для ЗСУ?
Взагалі давайте подивмося, а куди саменько тратить народні кошти Житомирська мерія? Та звідкіля, прошу панство, вони беруть гроші? Так ось й почнемо.
Ну беруть. А скажіть хто не бере?
Ось, наприклад, наші старі знайомі, муніципальна інспекція обклала даниною торговців на Житньому ринку та парковки. Знаємо? Знаємо. І мовчимо. А мародери часу не втрачають щодня, грабуючи торговців. А днями ми випадково дізналися (інсайдерська інформація), що муніципалам стало мало грошей, що збираються, і вони з 1 лютого 2024 року збільшили розмір данини, що збирається, вдвічі. Обурені торговці спробували шукати захисту в будинку під годинником, але це вийшло марною справою.
Прийдеться торгашам платити. А нам треба готуватись до підвищення цін. Адже саме за рахунок нашої кишені торгівці перекриватимуть данину, що збільшилася.
Можливо зібрані скоріше не-правдами, чим правдами гроші підуть на допомогу військовим, на дрони. Але враховуючи все те, що ми на нашому сайті писали про мафіозний клан Сухомлина-Розенблата сумнівів не має, що гроші будуть використовуватися недоречно.
Вислови свої думки, а точніше сумніві з цього приводу. Так, ось, з дозволу казати епізод перший. 11 серпня 2022 у Житомирі будуватимуть постійне житло для переселенців, наче вже приступили до створення «містечка» для вимушених переселенців. Під будівництво виділили ділянку площею 6,5 гектарів. Всього тут встановлять 150 будинків. Як наголосив міський голова Житомира Сергій Сухомлин, житло буде постійним. Це перший крок до того щоб надати житло 8,5 тисячі переселенців, які наразі опинилися у місті. А де результати, вже пройшло багато часу (півтора роки), а чому такий любитель піарів на пустому місці, як вельмишановний міський голова, Сергій Сухомлин, до сих пір не перерізав стрічку та не привітав переселенців з новим житлом?
Скоріше за все тому, що це був піар, дірка від бублика, який з’їли та не поділилися з тими, кому реально потрібна допомога. А гроші імовірно упливли в офшори. Якщо ми не праві, то нехай мерія виложить у відкритий доступ звіт о ході справи, а краще хай прокуратура розбирається.
Наша біда в тому, що ми звикли до поборів та хабарів та крадіжок загально-національного майна (фінансів зокрема), як до буденності.
А гроші між тим у Житомирі зникають невідомо куди. Про це свідчать якщо не прямі, то побічні дані. Мер Житомира Сухомлин боїться прямого ефіру , як чорт ладану. Саме він, як голова міста, своєю навмисною бездіяльністю, допустив знищення діючого промислового підприємства – Житомирської панчішної фабрики. На питання – скільки побудовано промислових підприємств в місті та скільки зруйновано, починаючи з 2015 року, взагалі він не відповідає.
І любитель піару, мер Житомира на початку 2024 року Сергій Сухомлин вирушив до Польщі у пошуках інвесторів для реновації та будівництва об’єктів інфраструктури, які постраждали від ворожих ракет.
І не був би Сухомлин – Сухомлиним, якби по дорозі не заїхав попросити і F-16. Ну, щоб два рази не їздити. Багато з вас скажуть, що наш мер краде, та й логічніше, виглядав би на танку Леопард… але, насамперед, насамперед, літаки! А гроші де?
Ми переходимо к епізоду другому сумної житомирської саги. У 2024 році в бюджеті Житомирської міської територіальної громади прогнозують дефіцит грошей на виплату зарплати вчителям у сумі 67 мільйонів 100 тисяч гривень.
Про це під час презентації бюджету громади 18 грудня 2024 року розповіла директорка департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Діна Прохорчук. За її словами, в місячному еквіваленті ця цифра складає 1,2 місяця прогнозованого дефіциту.
У Житомирі в 2024 році на заробітну плату вчителям загальноосвітніх шкіл виділили 614 млн. грн. Проте недостатність/заборгованість по зарплаті освітянам складає понад 67 млн. грн.
Що освіта вже не потрібна, або, за російським звичаєм, «війна все спише», або Сухомлин й ко вирішили подражати росіянам, які формують з їх нації неосвічене бидло. Де гроші на зарплату освітянам? Питання поки що риторичне для нас, а не риторичне для прокуратури.
Конституція гарантує кожному громадянину право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Основними законодавчими актами, які регулюють питання оплати праці є Закон про оплату праці та Кодекс законів про працю. А представникам житомирської влади (та міському голові Сергію Сухомлину) на усіх рівнях та іншим «святошам», які нахабно сують свої брудні лапи в народне майно, доречно нагадати про те, що сказано в Святому Писанні: «Горе тому, … хто силує ближнього дарма працювати й не дає йому заробітку» (Єр. 22, 13). Не виплачувати заробіток нужденним (Второзаконня 24:14) є гріх, який кличе на помсту з Неба, також під тим чи іншим претекстом платити їм менше ніж вони заробили (Якова 5:4). Тому такі гріхи волають про помсту до Неба, волають про втручання Неба. Тому, що усе, що пов’язане з великою кривдою людини– ці гріхи волають про втручання Неба.
Помста (чого ми не виключаємо) прийде з неба, втому числі й тому, що сморід не лише метафізичний іде на гору з житомирської землі. Настав момент, розглянути екологічні питання. Та ось епізод третій.
Жителі мікрорайону Мар’янівка у Житомирі скаржаться на сморід (неприємний запах) поблизу місцевої водойми на вулиці Параджанова, куди, за їхніми словами, постійно зливають нечистоти та викидають сміття — фахівці еко-інспекції взяли проби води для дослідження. У даних пробах води були перевищення вмісту азоту амонійному — від 3,5 до 5 раз у порівнянні з гранично допустимими концентраціями. Вміст заліза перевищив норму від 11 до 7,3 разів. Також виявили великий вміст фосфатів: від 8, 9 до 5,8. Хімічне споживання кисню було від 25 до 38 раз перевищення. І біохімічне споживання кисню від 60 до 95 раз.
Ще минулого року в річці Гнилоп’ять на Житомирщині екологи виявили перевищення гранично допустимих нормативів скиду забруднюючих речовин, зокрема аміаку. Перевірку зробили після звернення на вебресурс «ЕкоЗагроза» про факт скидів в річку зливових вод. Про це повідомила Держекоінспекція Поліського округу. За інформацією екологів, у зверненні йшлося про забруднення річки Гнилоп’ять внаслідок скидів зливових вод з перевищенням нормативів гранично допустимої концентрації шкідливих речовин міським комунальним підприємством «Бердичівкомунсервіс». Фахівці екоінспекції виїхали на місце ймовірного порушення природоохоронного законодавства в район села Швайківка та відібрали проби води з річки.
Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю провели дослідження показників складу і властивостей води, в результаті яких зафіксовано перевищення нормативів гранично допустимих скидів: аміак — в 1,8 рази;хімічне споживання кисню — в 1,5 рази;біологічне споживання кисню — в 1,4 рази, — йдеться у повідомленні Держекоінспекції.
Зазначимо, що матеріали за даним фактом готуються на відправлення до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для вирішення питання проведення позапланового заходу державного нагляду та контролю.
Ви чули щоб мер втрутився у цю справу та став на захист здоров’я житомирян? Ні, йому важливіше здоров’я Чорногорців, де знаходиться маєток, та екологія Цейлону, де мер ховається поки житомиряни тонуть у снігу!
В 2024 році ситуація не покращилася.
17 грудня, реагуючи на повідомлення в соцмережах про черговий факт стікання фільтрату з Житомирського міського полігону твердих побутових відходів, що призводить до забруднення річки Крошенка, фахівці Держекоінспекції виїхали на місце, аби провести дослідження показників складу і властивостей води. Про це повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу у Telegram. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища «відібрали проби води у безіменному струмку, звідки фільтрат потрапляє у водний об’єкт, та з самої річки — вище і нижче місця забруднення. Наразі спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю проводять дослідження показників складу і властивостей води», — йдеться у повідомленні.
У разі виявлення перевищення показників матеріали перевірки надішлють до правоохоронних органів, аби долучити їх як доказову базу до вже відкритого кримінального провадження за фактом порушення природоохоронного законодавства за статтею 242 Кримінального кодексу.
Жителі міста неодноразово пишуть у соцмережах повідомлення наступного змісту: «вже не один місяць тече у нас під будинками, сморід стоїть нестерпний. Може хто знає дієвий спосіб, як з цим покінчити?». У коментарях під постом люди почали писати, що вони тут живуть по 40 років, але такою забрудненою ця водойма, яку раніше вони називали струмком, не була ще ніколи. «За ці роки ще такого не було, як почалося з літа 2023 року. Це все пливе з вулиці Параджанова, там, кажуть, привозять відходи курячі, і ось це все звідти і пливе сюди. Влітку проїжджали по Параджанова, так і там стояв такий сморід, як це і у нас у канаві», — написала у коментарі жителька Житомира
У якості висновку за епізодом наведемо ще один коментар: «…тридцять років незалежності перевищення норм у всіх річках видно навіть неозброєним оком».
Не дивно, замість того, щоб вирішувати екологічні проблеми, які лише загострюються, уряд міста робить штучні обмеження щодо доступу до водойомів. Так, екологи зафіксували черговий факт обмеження доступу до річки Тетерів у Житомирі. Паркани встановили в районі Корбутівки вздовж чотирьох земельних ділянок. Про це 01 березня 2024 року повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу на офіційному сайті.
Відповідно до частини 5 статті 61 Земельного кодексу, законодавство вимагає забезпечили громадянам вільний доступ до води. Згідно норм Земельного кодексу України, такі огорожі мають прибрати їхні власники протягом 10 днів після одержання письмової вимоги міської ради. Якщо це не виконають, то зазначені огорожі демонтуються за рішенням міської ради. Видатки місцевого бюджету, пов’язані з демонтажем, мають відшкодувати власники огорож.
Нібито Сухомлин не в курсі цієї справи? Як би не так, зовсім не так. Він все знає. Його команда вже один раз перетворила елітні паркові ділянки на «сінокоси», котрі стали палацами житомирських вельмож! Ось про що свідчать факти. 18 лютого з прибережної зони Тетерева у Житомирі компанія «ОЛСО», яка орендує територію у провулку Річковому, на вимогу міської ради демонтувала паркан з метою вільного доступу до берега.
А 17 лютого Сергій Сухомлин у своєму відеозверненні у мережі Facebook повідомив, що компанія, яка орендує землю на Корбутівці і обмежила доступ до річки, повинна прибрати паркан. Такий у нас «Фейсбук-мер». Бо віз, тобто й паркан, донині там. «Не ходить, люди добрі, до річки, не почуєте смороду, а між тим отруєна вода потече до кранів на ваших кухнях. Та помрете ви на радість меру, для якого, як у його кумирів по ту сторону не лише добра й зла, але й фронту, актуальний принцип: не має людини/людей – немає проблем».
Досить не дивно, що кількість шкідливих речовин в житомирських водах тільки зростає. Ця проблема, а це закономірно, тягне за собою наступну. Про це наш четвертий епізод.
У Житомирі поблизу домоволодінь на вулиці Скульптора Олішкевича несанкціоноване стихійне звалище відходів утворилося понад 70 років тому, але і досі його не можуть ліквідувати. Про це розповіла 82-річна житомирянка Юлія, яка живе на цієї вулиці. Жінка повідомила, що стихійне сміттєзвалище за її парканом утворилося понад 70 років тому. «Я не знаю, кому і як, але я не можу щурів вивести. Зараз, то ще куди не йшло, а влітку такий сморід, що то взагалі не можна. Нам обіцяли поставити ящики, але забрати їх неможливо, тому що машина не розвернеться з цим краном. І будуть тут миші, щури, коти на цих ящиках. Буває так, що в 23:00 чи 24:00 чую, як мій собака розривається. Виходжу, приїхали з причепом, бог знає звідки, викинули і все», – сказала пані Юлія.
А що же житомирські чинуші? Їм здається це байдуже. Так «побратимка» Сухомлина, тобто начальниця відділу екології та природних ресурсів Житомирської міської ради Поліна Червінська, розповіла, що про прибирання звалища відходів на вулиці Скульптора Олішкевича за гроші державного бюджету неодноразово говорили на комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. Зважаючи на рельєф місцевості та складність робіт, прибрати звалище за допомогою засобів комунального автотранспортного підприємства немає можливості, а знайти підрядника за три роки не змогли. Це звичайна відмаза, бо це означає, що цю проблему вони вирішувати не будуть.
Це не єдине місце в Житомирі, де є в прямому сенсі цього слова великі завали сміття. В лютому 2024 року екологи звернулися до міськради з вимогою ліквідувати несанкціоноване сміттєзвалище на Соколовському кар’єрі у Житомирі. За цим фактом Інспекція на адресу Житомирської міськради скерувала вимогу щодо невідкладної ліквідації несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів у напрямку Соколовського кар’єру та навколо нього.
Результату до сих пір не має.
Це не все. У лісі поблизу села Туровець Житомирського району утворилося сміттєзвалище твердих побутових відходів. Його протяжність майже 800 метрів. Поряд з пластиковими пляшками, консервними банками, пакетами з-під продуктів тут можна побачити навіть меблі. Про це розповіла місцева жителька Ніла Назарчук. За її словами, сміттєзвалище знаходиться у лісі вже багато років. Це сміттєзвалище вже давно. «Я тут вже сім років. Усі люди сюди звозять. Ну а куди будуть дівати? Це сміттєзвалище, тому і возять. Можливо, воно і не правильно та потрібно там викопати якусь яму, щоб туди люди скидали. Але там і були ями викопані. Хтось кидав у яму, а решта просто так кидають», – каже Ніла Назарчук.
Повідомляють також, що не лише на околицях, та на підступах до Житомира, але й в центрі міста, біля багатоповерхового будинку за адресою вулиця Лятошинського, 18 утворилося стихійне сміттєзвалище, попри те, що поруч стоять контейнери для сміття. Про це розповів один житомирянин Василь Безносенко. За словами чоловіка, вікна його будинку виходять на стихійне сміттєзвалище, яке з’явилося на цьому місці весною. «Тут 35 кроків до сміттєвих баків, – каже Василь Безносенко. – Ще з весни за гараж почали викидати сміття, яке приносять і з ринку, і з кафе. Тут також є будівельне сміття і сміття з квартир».
Далі диво дивно лише збільшується. Та ось 27 лютого 2024 року неналежний стан території біля сміттєвих баків виявили у Житомирі поблизу екоінспекції.
Фахівці екоінспекції, реагуючи на повідомлення у соціальних мережах, зафіксували факт неналежного утримання прибудинкової території поруч з контейнерним майданчиком для збору відходів у Житомирі.
На початку нашого нарису ми зазначили, що в Житомирі наче не вистачає грошей на рішення соціальних та екологічних проблем. А що робить влада?
Як не дивно, не вирішуючи ці проблеми, вона почала збирати на це кошти. З першого листопада 2023 року у платіжках житомирян враховуватимуть плату за переробку твердих побутових відходів. Ця нова послуга у платіжці буде включати в себе збір, переробку та захоронення відходів. Без коментарів.
Нагадаємо обіцянку Сухомлина ще 2015-го року – знизити комунальні тарифи. Як вам житомиряни? Скільки разів тарифи знизили?
02 жовтня 2023 пройшло повідомлення, що в Житомирі планують побудувати сміттєспалювальний завод. Місто разом з фінською компанією вже розробило техніко-економічне обґрунтування проекту. Про це заявив міський голова Житомира Сергій Сухомлин на форумі Forbes – «Енергія бізнесу». За словами мера, завод вироблятиме електроенергію і тепло.
Здається ситуація змінюється. А нібито Житомирський сміттєпереробний завод вже працює, урочистого відкриття не було. Про це на сесії міської ради 23 лютого повідомив мер Житомира Сергій Сухомлин. А якщо це так, тому чому там не спалили майже столітні завали сміття?
Так працює той завод, або як, -– так й не зрозуміло.
Зрозуміло інше. В Житомирі постійно виникають проблеми з забезпеченням населення водою та теплом. Це не поодинокі випадки, а явище системного характеру. Про це наш п’ятий епізод. Ми тут розкриємо тільки інформацію за січень –лютий, а вона досить яскрава.
12 січня 2024 21 трансформаторна підстанція знеструмлена в Житомирі. Сухомлин закликав жителів Житомира економити електроенергію. У Житомирі 8 лютого кілька вулиць на Польовій залишились без води через аварійно-відновлювальні роботи. Через аварійно-відновлювальні роботи чотири вулиці на околиці міста лишилися без води. Через аварійно-відновлювальні роботи без води залишилась частина Богунії у Житомирі та село Довжик. Про це 12 лютого повідомила пресслужба КП «Житомирводоканал».
16 лютого повідомляє КП «Житомирводоканал»: за добу у Житомирській області рятувальники відкачали понад 500 кубометрів води з подвір’я та підвалів затоплених будинків. Упродовж доби рятувальники відкачали воду з прилеглих територій приватних домоволодінь.Там, як з’ясувалося, крім прилеглої до оселі території, вода почала вже просочуватися й в середину приміщення. Використовуючи мотопомпу, рятувальники близько 8 годин працювали над ліквідацією надзвичайної події. У результаті було відкачано близько 430 куб. м води.
21 лютого через аварійно-відновлювальні роботи у Житомирі низка вулиць лишилися без води – тривають аварійно-відновлювальні роботи. У Житомирі 29 лютого було відсутнє водопостачання у мікрорайоні Мальованка та низці вулиць і провулків. Аварійно-відновлювальні роботи тривають. Такої «картини олією» чомусь ми не спостерігаємо у інших обласних центрах України. Відповідні питання ми переадресуємо до житомирської мерії.
Між тим настав момент переходу до епізоду шостого, фінального у цьому нарисі. 20 листопада 2023 на Житомирську міську раду відкрито дві кримінальні справи. Одна пов’язана з видачею зброї на початку повномасштабного вторгнення, а друга — з екологічними збитками, завданими довкіллю, внаслідок скиду води на водосховищі.
Крига скресла, чесні громадяни України. Сильно ображені політикою Сухомлина та його компаньйона Розенблата жителі Житомира 29 лютого 2024 року провели мітинг в Києві, вимагаючи відставки всіх корупованих житомирських чиновників і, більш того, відправки, їх (Сухомлина та Розенблата, котрі хвалилися,що вони типу як офіцери) на фронт.
Люди принесли з собою плакати, на котрих були написані вимоги та лозунги: «Вимагаємо ротації»; «Вимагаємо справедливості»; «Добровольці на фронті – мажори по клубах»; «Хтось боронить Авдіївку, а хтось Монако»; «На фронті люди, а не роботи»; «Солдати втомились»; «Де справедлива мобілізація?»; «Бої в Авдіївці, а у мера Житомира стриптиз!»; «Наші діти в окопах два роки!»; «Ротація! Відпочинок! Лікування!» та інші.На власноруч виготовлених плакатах виднілося: «Розенблат на фронт»; «Міняйте солдатів, а не плитку в Житомирі»; «Бої в Авдіївці, а у мера Житомира стриптиз!»; «Наші діти в окопах два роки!»; «Розенблат, бери свій «Ґавк» і на передову»; «Хлопцям окопи, а Розенблату Дубаї»; «Чому ТЦК не роздає повістки в ресторанах Сухомлина?»; «Чому не на фронті офіцер Розенблат?»; «Наші діти в окопах, а діти Розенблата та Сухомлина смакують життя!» тощо.
Відправка Сухомлина в окопи було б справедливим рішенням, оскільки житомирський мер, як випускник танкового училища має військову освіту, а оскільки повний перехід на дрони (втч і з-за афер Розенблата) не відбувся ще, то досвід Сухомлина-танкіста приходиться для реальної оборони країни, а не порожніх піарів і розкладання грошей, які повинні були піти на рішення соціальних та екологічних проблем міста.
Голова СВД Євгеній Кузнєцов прокоментував:
Якщо нам кажуть, що воювати повинні всі, то я хочу побачити дітей олігархів з українського ТОП-100 «Форбс» на першій лінії разом з нашими побратимами. Натомість, поки під вогнем сіромашні солдати риють укриття, Розенблат будує готель в тилу, а його друг Сухомлин перекладає плитку! Ми не проводимо мітинг в Житомирі, бо місцевий мафіозний клан залякав активістів, неодноразово нападав на газету «Патріот», переслідує журналістів. Надії на місцевих правоохоронців не має, а тим паче на опозицію, вони всі в кишені у Сухомлина! Можливо центральна влада вже зверне увагу на свавілля житомирського мера та його подільників! Протестувальники вирішили звернутися з ініціативами до влади. Якщо реакції не буде – протести продовжаться!
Сподіваємося, що слідчі СБУ та прокуратура візьмуться за сумного відомого міського голову і його компанію. Те, що ми тут описали –це вершина айсберга, багато, на даному етапі, підкреслимо, ще багато закрито для громадськості.
Голова Союзу воїнів-добровольців,
офіцер та історик
Євгеній Кузнєцов