Home » СУСПІЛЬСТВО » ЖИТОМИРСЬКИЙ СУД ПРАЦЮЄ НА РОСІЙСЬКУ ПРОПАГАНДУ?

ЖИТОМИРСЬКИЙ СУД ПРАЦЮЄ НА РОСІЙСЬКУ ПРОПАГАНДУ?

Україна програє інформаційну війну Росії. Це визнається всіма, в тому числі і  керівництвом нашої держави. Створення спеціального міністерства на чолі з кумом Порошенка і розсилання темників на телеканали, навіть цензура соціальних мереж,  нічого з цим вдіяти не можуть.

Суд

Важко виграти війну, якщо влада, піклуючись за власні інтереси та бізнес, робить все, щоб багатонаціональний народ України розчарувався у власній державі.  Тому і бізнес їх в Росії процвітає, і на Донбасі ніяк війну, яку назвали гібридною, зупинити не можуть.

Бізнес для влади головне, та піар ще важливіший. І поки Президент на всіх Європейських площадках розповідає про спекуляції з боку Росії щодо мовного  питання, житомирський суд,  роблячи ведмежу послугу владі, створив чудовий інформаційний привід для окупаційної преси.

Сьогоднішня влада на чолі з Петром Порошенко є рекордсменом за скороченням пільг для чорнобильців. А це люди, які своїм здоров’ям врятували не тільки державу, але і світ. Та сьогодні вони виявилися непотрібними для влади, у якої є вже інші, нові іграшки для політичної реклами.

Велика кількість інвалідів-чорнобильців  по 25 років простоюють у черзі на отримання квартири, адже досі не мають власного житла. При тому, що згідно українського законодавства, таке житло їм має бути надано протягом року. Проте у міської влади завжди є квартири та земельні ділянки для прокурорів, для сбушникі. Податківці із суддями також не мають проблем з житлом. Проте для інвалідів, ветеранів та учасників бойових дій житла днем з вогнем влада знайти не може.

Зневірившись у тому, що у житомирської влади прокинеться сумлінням, нещодавно інвалід-чорнобилець Лариса Миколаївна звернулася із позовом проти Житомирського міського голови Сухомліна, голови обласної державної адміністрації Гундича і прем’єр-міністра Гройсмана до Житомирського окружного адміністративного суду. Але суддя цього суду Володимир Липа не знайшов нічого кращого, як відмовити у прийнятті заяви у зв’язку з тим, що вона, заява, складена… російською мовою (ухвала від 10.05.17р. №806/1249/17).

Зрозуміло, що у суддів немає проблем ані з квартирами, ані з землею, ані з іномарками, тому із владою вони завжди домовляться. І чхати їм на закон і плювати їм на те, що така відмова суперечить не тільки Конституції України, але і взятими Україною на себе обов’язками перед ЄС, зокрема в Конвенціїї з прав людини і Європейській хартії регіональних мов.

«Маючи пенсію 1200 грн, я останні гроші віддала адвокату за складання позову і просила скласти заяву російською, щоб легше зорієнтуватися в правових питаннях» – каже Лариса Миколаївна. «До мене зверталися деякі «сумнівні» ЗМІ і хотіли зробити репортаж про дискримінацію інвалідів і утиснення російської мови. Але я відмовилась» – сумно додала Лариса Миколаївна…

Як стало відомо, Житомирський апеляційний адміністративний суд підтвердив та залишив у силі рішення Володимира Липи. Тобто маємо тепер державну політику мовної дискримінації. Але крапку поставить Європейський суд з прав людини.

Так кому зробив послугу суддя Володимир Липа? Українській владі? Чи російській пропаганді?…

Сергій Юров

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*