Home » СУСПІЛЬСТВО » ЖИТОМИР – місто екологічної катастрофи, репресій та сюрреалізму

ЖИТОМИР – місто екологічної катастрофи, репресій та сюрреалізму

Житомиром керує усталений політичний клан. Частина з них вихідці з самого політично-продажного проекту «БЮТ». Частина з медведчуковських проектів. Але реальну силу вони отримали завдяки Порошенку.

Наразі Петро Порошенко вже не може включати репресії для знищення журналістів, котрі його критикують. Ми пам’ятаємо, що Порошенко засновник «Партії Регіонів», член уряду Азарова-Януковича, називав «провокаторами» активістів Майдану та вів бізнес у РФ після 2014 року. Наразі Порошенко підозрюється у державній зраді, а його «міжнародна діяльність», за інформацією СБУ, може використовуватися Кремлем у інформаційній війні проти України.

Розенблат “наш” для будь-якої влади

В Житомирі команду Порошека представляють Розенблат (балатувався от СДПУ(о) та «Партії Регіонів», виступав на РосТВ) та Сухомлин. Всі художества Розенблата-Сухомлина залишаються не поміченими в Києві, навіть коли громада виходить на протест. Бо в Офісі Президента сидять давні друзі по команді «регіоналів», а мер Житомира вміє ділитися. Кого в цій державі цікавить невдоволення громадян?

Сухомлин – вірний соратник Порошенко (підозрюваний у держзраді)

10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило цілодобовий відкритий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Кореспонденти Суспільного переглянули декларації очільників п’яти міст обласного значення Житомирщини і подивилися, які доходи задекларували міські голови за 2022 рік та чиїх декларацій досить тривалий час не було в реєстрі.

Після нашої минулої публікації на цьому сайті «Правовий контроль», міський голова Житомира оприлюднив декларації про доходи за 2021 та 2022 роки. Документи він опублікував у Єдиному державному реєстрі 30 січня 2024 року. У декларації він вказав і доходи та видатки своєї дружини, Світлани. Стало відомо, що вона отримала за 2022 рік 162 тисячі 329 гривень заробітної плати за основним місцем роботи у ТОВ «КОН БРІО» та ще 1 мільйон 638 тисяч гривень доходу від підприємницької діяльності; та біль того : ще й 3 мільйон 200 тисяч доходу від відчуження рухомого майна (крім цінних паперів та корпоративних прав); та нарешті 11 мільйонів 335 тисяч 600 гривень доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.

Гарно та гламурно живе собі поживає мер та його дружина. А що же сам мер Житомира? У Сергія Сухомлина за 2021 рік вийшло так: заробітна плата та заощадження: 362 тисячі 594 гривні заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи у виконавчому комітеті Житомирської міської ради Житомирської області;43 тисячі доларів та 170 тисяч гривень готівкою; 1 долар, 85 євро та 39 тисяч 519 гривень на рахунках у банках; акції ЗАТ «АЛЬФА» на суму 106 тисяч 495 гривень (у власності з 2005 року).

Заступник мера Сергій Кондратюк за 2022 рік отримав 726 тис. 302 грн зарплати (у 2021 році – 656 тис. 099 грн) та 21 лютого 2022 року став власником автомобіля Toyota RAV4 2.5 Hybrid E-CVT 2021 р.в. вартістю 1 млн 229 тис. 499 грн. На банківських рахунках у заступника мера зберігається 3 тис. 152 гривень та 12 тис. доларів (у 2021 році було 1 млн 324 тис. 725 грн і 13 тис. 977 дол.).

Заступниця мера Марія Місюрова за 2022 рік отримала 684 тис. 442 грн зарплати (у 2021 році – 639 тис. 918 грн), 40 тис. 710 грн процентів від банків та 65 тис. 035 грн пенсії. На банківських рахунках у заступниці мера зберігається 937 тис. 343 грн (у 2021 році було 818 тис. 608 грн). Перелік рухомого та нерухомого майна в декларації Марії Місюрової за два роки не змінився.

Сподіваємося відбудетеся переперевірка діяльності пана Сухомлина, його дружини та всієї житомирської урядової компанії. А вже зараз стало відомо, що у Житомирі під його чуйним керівництвом багато комунальних та екологічних проблем, про це ми вже писали раніше. Але нові факти імовірного недоречного використання грошей впливають знову та знову. Так, 22 січня 2024 року у зв’язку із проведенням аварійно-відновлювальних робіт було в черговий раз (інших прикладів досить багато у соцмережах) призупинено водопостачання.

2-3 лютого 2024 року (коли по всієї Україні не буває ніяких блекаутів) відбулося відключення (теж в черговий раз) електроенергії. Але й з транспортом у місті теж багато негараздів. У Житомирі є не лише занедбані будинки, а й занедбані трамваї.

А найбільш болюча проблема міста: це якість та постачання води. Розкриємо це більш детально. 29 листопада 2023 року відбувся Перший водний форум Житомирщини, присвячений шляхам сталого розвитку водного господарства. Організаторами форуму були, як не дивно, Житомирська міська рада в межах проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії. А куди пішли гроші – невідомо, бо проблеми якості води не зникли. Напрацювання форуму лише номінально ( типовий, відомий ще радянських часів захід «для галочки» у звіті) «стануть» основною розділу про водні ресурси «Екологічної стратегії» Житомирської міської територіальної громади.

Результат бездіяльності вже вкрився. Багато на цю теми пишуть жителі міста у соцмережах.

27 грудня 2023 року на сесії Житомирської міської ради було підняте питання про забруднення фосфатами міського сміттєзвалища (КАТП-0628) річки Крошенка та фактичного отруєння мешканців усієї громади тією чорною небезпечною жижею, що постійно тече з того смітника у наше з вами довкілля і три кримінальні справи стосовно цього беззаконня ніяк тому не дають ради.

6 січня 2024 року: нечистоти течуть в рекреаційній зоні міста (Гідропарк, вулиця що веде до Центру вертибрології та реабілітації «Лісовий берег») в напрямку річки Тетерів вже як мінімум другий день і щось мешканці охайних маєтків що дивним чином з’явились в парковій зоні якось не квапляться дати тому питанню раду попри навіть те, що течуть вони повз їхні будинки.

3 лютого 2024 року Держекоінспекція відібрала проби води у річці Кам’янка в районі каналізаційної насосної станції «Чуднівська» у Житомирі. Вода болотного кольору з дуже різким запахом. До екологів містяни телефонували, але там ніхто не відповідає.

Між тим труба прямує до річки з розібраного на цеглу колишнього заводу «Хімволокно», на території якого є якісь орендатори, що займаються каменеобробкою і та мутна жижа, що витікає з тієї труби є ніщо інше, як відходи тієї каменеобробки – так звана «пульпа» – наддрібний кам’яний пил, що має здатність накопичуватись в організмі і призводити до виникнення злоякісних новоутворень, зокрема таких як ракові пухлини.

Вода циркулює. В річку Тетерів і її притоки постійно потрапляють неочищені, передусім каналізаційні, стоки. Забруднена вода з поверхневих джерел потрапляє в підземні джерела. Минулого року влітку лабораторний центр МОЗ на Корбутівських пляжах фіксував перевищення гранично допустимих концентрацій забруднення вод лише за показником кишкова паличка (лакто-позитивні бактерії) в 40-50 разів вище норми. Приватний сектор зливає нечистоти в річку або прямотоком або шляхом врізок до системи ливневої каналізації. Підприємці, хай їм грець, зливають в річку відходи своїх виробництв. Природоохоронні органи фактично бездіють бо у них мораторій на перевірки. Населення проблемою не переймається. Влада народнообрана перестеляє бруківку і лампічить сквери.

А от завтра може статись так, що джерело життя та існування – річку Тетерів ми втратимо, і тоді настане зомбі-апокаліпсис, люди почнуть вбивати один одного за склянку чистої води.

У відповідь на численні скарги мер Сухомлин сказав, що треба буде знайти 40 чи 50 мільйонів гривень на вирішення питання очистки того фільтрату, а грошей в бюджеті немає. Хоча виділити близько 80 мільйонів гривень на ганебне перекладання бруківки у центрі міста гроші знайшлись.

Не дивно, що в той самий період, на початку січня 2024 року з’явилася новина про до-фінансування робіт по облаштуванню Польського бульвару в мікрорайоні Малікова на додаткові 2,4 млн гривень. В Житомирі здається всього 45 садочків та 33 ліцеї, отже ідея з облаштування території дитячих закладів БРУКІВКОЮ на разі РЕАЛІЗОВУЄТЬСЯ. Це дитячий садок № 71 за підтримки депутата міськради ТЕТЯНИ ОНОПРІЄНКО. Тут все цікавіше. Плитка – від Карпінського. Карпінський – депутат та член комісії (може й голова комісії) по ЖКГ. Пісок у плитці напевне – від Розенблата. А от відсів та щебінь у плитці добре було б поміряти дозиметром. Бо, скоріш за все, щебінь та відсів із кар’єрів, що найближче до Житомира. Знов бруківка, знов УКБ, знов Розенблат.

Згідно до статті 50 Конституції усі ми з вами маємо право на чисте і безпечне довкілля, і влада наша народнообрана має обов’язок щодо забезпечення цього нашого права. Але в пріоритети у Житомирського мера лише відкати, пиляння бюджету і кругова порука.

Горе вам, панове житомиряни. Вода не на часі? Порятунок потопаючих в руках самих потопаючих? Коли влада не справляється, час українцям і бізнесу «рухати зміни власним гаманцем»

У державах ЄС від використання мийних засобів із фосфатами відмовилися ще 10 років тому… Ми євроінтегруємось, чи як? В Україні таку продукцію активно імпортують. І споживачі активно її використовують, не замислюючись про наслідки. Хтось скаже – екологічний порядок денний не на часі. Далі при такому рівні «господарності і професіоналізму» буде тільки гірше. До комфорту звикаємо швидко, відкрив кран – тече вода. А це, наразі, може змінитися у дуже короткий термін.

Так історично склалося, що поки грім не прогримить, чоловяга не перехреститься. Але грім гримить вже не перший рік. Чи готові ми до наслідків байдужості уряду міста Житомира.

В результаті у Житомирі річка помирає. Русло заросло, мертва, застояна вода, яка дуже забруднена. І це загроза реальна. Подивіться лишень на показники проб з таблиці. Перевищення норм біологічного забруднення в 10 раз, хімічного забруднення в 3 рази, з’явився аміак та кишкова паличка. А різниця між забором проб декілька місяців. І ситуація жахає, що по Бердичеву, що по Скраглівці.

Куди уходять гроші. Напрямок визначений. Наведемо відповідний приклад. Депутата Житомирської міськради, який є керівником комунального підприємства, підозрюють в організації схеми привласнення одного мільйона 400 тисяч гривень з бюджету громади Житомира. Гроші виділяли на прибирання вулиць міста. Також повідомлено про підозри головному інженеру комунального підприємства та приватному підприємцю. Про це повідомила речниця Житомирської обласної прокуратури Тетяна Гоша. За її словами, прокурори встановили, що схему розробив керівник комунального підприємства, який є депутатом Житомирської міськради і обирався до неї від забороненої політичної партії «Опозиційна платформа — За життя».

Ця партія постійний союзник Сухомлина. ОПЗЖ – політичний нащадок «Партії Регіонів», котру засновував політичний бос мера – Петро Порошенко (підозрюваний у держзраді). Від цієї ж партії балотувався її член – Розенблат (соратник Сухомлина). Кругова порука!

До незаконної схеми було залучено головного інженера комунального підприємства, який також є адвокатом, і знайомого підприємця — співзасновника стоматологічної клініки. «Схема діяла наступним чином. Підозрювані, оголосили тендер з прибирання та вивезення негабаритного сміття на умовах субпідряду. До тендерної документації вони внесли недостовірні відомості про наявність у їхнього знайомого підприємця спеціалізованої техніки і людей для такої діяльності. При цьому вони достовірно знали, що таких засобів у нього немає і виконувати відповідні роботи він не буде», — розповіла Тетяна Гоша.

Вигравши тендер, фактичні роботи із прибирання за вказівкою депутата-директора виконували працівники очолюваного ним комунального підприємства, використовуючи комунальну техніку. А гроші за виконану роботу перерахували підприємцю. За словами речниці прокуратури, організатор цієї схеми знімав їх особисто готівкою у відділенні банку. І таку схему змовники прокрутили двічі, заволодівши 1,4 мільйона гривень бюджетних коштів Житомирської територіальної громади, сказала Тетяна Гоша.

На початку лютого 2024 року за місцем проживання, в авто та службових кабінетах підозрюваних провели обшуки і вилучили: готівку — гривні, долари США, євро в еквіваленті майже пів мільйона гривень; комп’ютерну техніку, мобільні телефони; документи, що стосуються обставин кримінального провадження. Усім трьом фігурантам справи Житомирська обласна прокуратура повідомила про підозри за частинами 4, 5 статті 191, частинами 3, 4 статті 358 та частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу. Їм інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, а також складання та використання підроблених офіційних документів, вчинені повторно, та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Наразі вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів та відсторонення їх від посад. Досудове розслідування проводить Управління СБУ в Житомирській області.

Добре, що правоохоронці звернули увагу на наше розслідування та вжили заходів. Але ми не віримо, що мер про такі оборудки не знає і він не в долі. Але у компанії Розенблата-Сухомлина є надійний дах в Офісі Президента, всім відомий колишній функціонер режиму Януковича!

Не лише вода, крига вже зрушилася, панове житомиряни. Як можна побачити на сайті Корольовського районного суду м. Житомир, кіборг, учасник бойових дій, інвалід другої групи, депутат Житомирської обласної ради, член постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів Сергій Білошицький подав до суду, де відповідачами зазначені Житомирська обласна рада і КП «Готельний комплекс «Україна» ЖОР», який власне Сергій Білошицький й очолює.

Раніше у житомирських ЗМІ повідомлялося, що готель «Україна» у центрі Житомира депутати облради внесли до переліку об’єктів, які підлягають приватизації. Депутати Житомирської обласної ради внесли до переліку об’єктів, які підлягають приватизації, готель «Україна», який розташований у центрі Житомира. Відповідне рішення ухвалили під час сесії облради 17 серпня. «За» проголосували 33 депутати з 46 зареєстрованих.

Тоді зазначалося, що «нині будівля готелю «Україна» як готель не використовується, а штат установи — це одна людина — директор Сергій Білошицький. За його словами, будівля потребує капітального ремонту. Крім того, у готельного комплексу є борг за два роки по земельному податку».

Також повідомлялося, що були скарги на невиплату заробітної плати. Тоді також у Держпраці зазначали: від колективу надходило не одне звернення, але все зводиться до того, що у КП «Готельний комплекс «Україна» Житомирської обласної» ради немає кадрових документів, вони кудись зникли. У липні 2022 року на посаду директора комунального підприємства «Готельний комплекс «Україна» призначили депутата обласної ради Сергія Білошицького.

А між тим в тихому вирі, як відомо злі духи водяться. Наступна справа стосується не корупції, відкатів, розпилів та відмивівгрошй, а вже чогось більш серйозного: державної зради та пособницта країні-агресорці. 17 січня 2024 ДБР затримало топменеджмент концерну, який донині продовжував забезпечувати російський ВПК системами загородження. Державне бюро розслідувань під час повномасштабної російської агресії продовжує приділяти велику увагу виявленню та блокуванню впливу країни-окупанта на українську економіку, спроб руйнації української держави, а також колаборантів, які допомагають ворогу. На жаль, досі залишаються підприємці, які не гребують співпрацею з ворогом та допомагають російській армії знищувати свою країну.

За останні пів року ДБР спільно з СБУ викрило та припинило діяльність вже другого концерну, який продовжував забезпечувати російський ВПК навіть після вторгнення.

Встановлено, що група компаній з Житомирщини постачала підприємствам оборонно-промислового комплексу РФ системами загородження, які використовуються в агресивній війні проти України.

До початку війни концерн належав підприємцю, який за декілька днів до початку війни виїхав з України, а після вторгнення переоформив власність на підконтрольних осіб, які продовжували працювати з РФ. «Нові власники» концерну налагодили постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб третьої сторони. Тільки протягом 2022 року фігуранти поставили до росії декілька партій відповідної продукції на понад 1,5 млн доларів США.

Працівники ДБР спільно з СБУ наприкінці грудня 2023 року провели обшуки у приміщеннях концерну та місцях проживання його топменеджерів, слідчі ДБР вилучили речі й документи, які свідчать про провадження операційної діяльності підприємств концерну на території України та Росії.

Наразі затримано двох топменеджерів концерну, яким було оголошено про підозру в учиненні умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, вчинених організованої групою за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Щонайменше ще троє учасників групи, у тому числі її організатор, перебувають за межами України. Зазначеним особам буде повідомлено про підозру заочно.Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі до 12 років позбавлення волі.

Але пособництво країні-агресорці може бути й не прямим, воно може стосуватися й крадіжок коштів на ЗСУ. Не виключно що саме це й відбувається у житомирській мерії. Один мільярд 576 мільйонів гривень Житомирська громада спрямувала на підтримку Сил оборони та подолання наслідків агресії Російської Федерації за 2023 рік

Про це 31 січня 2024 рокуна позачерговому засіданні виконкому Житомирської міськради розповіла директорка міського департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.Але Телеграм-канал «Народна правда. Житомир» повідомляє, що йому з власних джерел стало відомо, що з даного мільярда, про який відзвітувалися в міськраді, 700 мільйонів поклали на військові облігації і отримують від них відсотки. Тобто мер Сухомлин взяв гроші людей, позичив військовим і отримує з цього ще відсоток. І каже, що віддав на армію.

Сюр під час війни продовжується й в іншій сфері. Багато чого у цьому сенсі вартує судовий розгляд справи Романа Кучера. У Корольовському суді міста Житомир продовжується розгляд справи Романа Кучера. 25 січня 2024 року відбулося чергове засідання з вказаної справи. Мабуть, цілком суб’єктивна думка склалася у присутніх, що все це починає нагадувати якийсь голівудський фільм, адже всі звинувачення Романа Кучера в «несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до ЗУ військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану», ґрунтуються на не зовсім зрозумілих доказах.

Сам судовий розгляд поступово перетворюється на якийсь фарс. Причому це чітко усвідомлюють всі сторони справи, в тому числі і суд. Фактом, що справа стає жалюгідною комедією, є те, що з початку намагалися навіть допитати у якості свідки засновника соціальної мережі Фейсбук Марка Цукерберга. Головний свідок – житомирський міський голова Сергій Сухомлин – так жодного разу не з’явився до суду, хоч прокуратура також заявила його, як свідка і навіть суд кілька разів робила виклик.

При розгляді різних житомирських справ вже не дивує, що останнім часом розгорілося одразу кілька дуже гучних скандалів з приводу тиску на журналістів. Це не тільки обурило суспільство, колег та негативно вплинуло на імідж України у всьому світі, а й ще було використано державою-агресором для виправдання власних злочинів. Так що ж відбулося? На жаль питань виникаю більш, ніж є на них відповідей. Можна тільки припускати, що все добре координується невідомим замовником. Але ця таємнича постать так й залишається невідомою.

15 січня 2024 року з’явилася інформація, що журналіста-розслідувача видання «Наші гроші» Юрія Ніколова намагалися залякати. Дуже швидко, нібито вже знали кого шукати, поліція прозвітувала про встановлення осіб п’ятьох чоловіків, які 14 січня брали участь у акції з залякування журналіста-розслідувача Юрія Ніколова.

За даними правоохоронців, зловмисники приїхали до будинку в Києві, де мешкає з Житомирської області. Хто стоїть за ними- питання для слідства. Вони обклеїли двері його квартири листівками образливого змісту та вимагали, щоб журналіст до них вийшов. Свої дії зловмисники фіксували на мобільні телефони.

Розенблат і Сухомлін мають гарну історію переслідування журналісті. Одному з них, котрий розслідував «бурштинові злочини» Розенблата, в Фінляндії надали політичний притулок. Ну а Сухомлін відомий тим, як під його керівництвом, члени його порошенківської партії, знищували житомирську опозиційну газету «Патріот».

За активної участі громадськості, 30 січня 2024 року відбулися громадські слухання щодо розроблення проекту містобудівної документації «Внесення змін до детального плану території в районі вулиць Чуднівська в м. Житомирі», в районі Корбутівки. Якщо підсумувати коротко – то цей проект детального плану абсолютно не відповідає нормам законодавства та не підкріплений жодними об‘єктивними даними.

Головне запитання до майбутніх інвесторів та міської ради, щодо забезпечення квартирами учасників бойових дій, інвалідів війни, сімей загиблих героїв – залишилося без відповіді. Соціальна відповідальність майбутнього проекту великого сучасного житлового масиву чи не найперше питання, яке має бути забезпечено, як міською владою так і інвесторами.

Якщо суд вже став фарсом, мітинги в Житомирі не досягають своєї мети, журналістів, що пишуть правду залякають, а інвалідів війни не забезпечують житлом, то питання риторично, це Україна, а бо ДНР? Багато чого в сенсі порушення прав людини та багато-поверхової корупції у Житомирі скопійоване з РФ.

Артур Журбенко, Правовий Контроль

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*