У червер, 13.09.2018, відбулося засідання міжвідомчої комісії Житомирської облдержадміністрації щодо ситуації у селі Довжик: забудови державного лісу ТОВ «Аскона-Південь».
Під час доповіді представника ДП «Житомирське ЛГ» щодо вирубки та забудови частини земельної ділянки лісу № 1822083200:05:000:0846, він прямо заявив: «ми не власники – власник держава».
І дійсно, власником земельної ділянки лісу площею 573,91 га у кадастрі земель вказана «Житомирська обласна державна адміністрація»!
Отже саме підлеглі Ігоря Гундича мали реагувати на аферу з сервітутом земель та перетворенням лісу на промислову забудову. Мали реагувати – але злочинно бездіяли протягом 2014-2018 рр., що є як мінімум «службовою недбалістю».
Пояснюю читачам суть афери: був Житомирський дослідно-експериментальний завод нестандартизованого устаткування у Довжику – і у земельних аферистів народилася ідея, як захопити державні землі поза процедурами відведення/аукціонів. На частину лісової ділянки були оформлені сервітути на право проїзду – не огородження земельної ділянки, не вирубки лісу, не забудови.
Прикриваючись цим «сервітутом» зовсім іншої юридичної особи – ТОВ «ЖДЕЗНУ», херсонська ТОВ «Аскона-південь» збудувала другий цех свого виробництва та заїзд для вантажних фур:
Наведу аналогію для читачів, щоб зрозуміли всю нахабність і очевидність афери, в якій прийняв участь Ігор Гундич (підписав особисто третє в афері розпорядження ЖОДА – встановленню сервітуту на 0,782 га):
Ви маєте подвір’я і надаєте Степану «сервітут» – право проїхати машинам Степана через частину вашого двору.
Далі приїжджає Павло з Херсону, який огороджує частину вашого двору, вирубує залишки дерев та будує на вашій землі свою майстерню – яка заважає жити всім сусідам: шум; пил; хімічне забруднення; потоки фур що доставляють сировину та вивозять готову продукцію.
Сусіди звертаються до власника (облдержадміністрація), користувача (лісгосп) та правоохоронних органів (полковник Крошка): караул, афера – треба відновлювати законність та припинити самозахоплення із забудовою землі!
Поліцейський Крошка починає вам казати, що порушень немає – доводиться через суд примушувати його розслідувати кримінальне провадження.
Землекористувач – ДП «Житомирський лісгосп», нарешті побачив вирубку дерев і виписав копійчаний штраф Павлу (170 грн.), а також отримав кошти «лісовідновлення» (менше 90 тис. грн. за майже 1 га).
Власник землі – облдержадміністрація, нічого не робить: створена комісія щоб «забовтати» та виправдовувати «що ж тепер закрити завод і робочі місця?» – замість звернення до прокуратури та суду в якості потерпілого.
І ми маємо вірити, що Ігор Гундич чи його підлеглі не отримували хабарів від «рєшал» ТОВ «Аскони-південь» за таку дивну поведінку з ігнорування самозахоплення державної власності?
Отже «інституційна неспроможність» облдержадміністрації лише у відстоюванні інтересів держави та народу, а не у взаємодії з аферистами…
Богдан Коротун