Home » Коментар експерта » Ахтем Чийгоз про сесію ПАЧЕС: у міжнародних організаціях, з яких викидають росію, завжди є конструктив і майбутнє

Ахтем Чийгоз про сесію ПАЧЕС: у міжнародних організаціях, з яких викидають росію, завжди є конструктив і майбутнє

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз вважає виключення росії з міжнародних організацій сприяє їхній ефективній роботі. Чийгоз, який взяв участь у роботі 62-ї Генеральної асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва у столиці України, наголосив: треба усунути країну-агресора з усіх глобальних та регіональних майданчиків.

«Ключове, те що ми, фізично я б сказав, дотиснули цих росіян за останній час, коли і в Сербії, і особливо в Анкарі – ми тиснули, не давали затвердити їхні мандати. У Сербії була делегація, в якій сам Затулін приїжджав і Шерємєта. І дуже в нас жорстка позиція була. Потім в Анкарі дійшло до рукопашної – ми там дали, як потрібно», – нагадав Ахтем Чийгоз попередні саміти ПАЧЕС.

«Нарешті вони припинили свою участь. Ми останні півроку вели дуже активні перемовини, щоб ця сесія Асамблеї відбулась у Києві. Це було непросто – росія тиснула, росія грала свою гру. Вона демонструвала, що вона, скажімо, має держави з цього басейну чорноморського під впливом. Але наші перемовини були з успіхом. Особливо треба сказати про роль Туреччини, тому що ми виїжджали туди декілька разів і зустрічались з новим, нашим добрим знайомим, міністром зовнішніх справ. Вони приїхали в повній делегації. І ми отримали гарантію того, що в першу чергу саме Туреччина буде активно пропонувати те, що деякі держави, які в контактах з Туреччиною, теж будуть брати участь», – розповів народний депутат.

«Колись я у своєму виступі в Анкарі, в присутності голови парламенту Туреччини сказав, що нам всім треба навчитись працювати в Чорному морі і в цій організації без росії. І сьогодні я перші кроки почув від голови в тому, що і бюджет, який ми затвердили – без внеску росії, і далі будуть кроки, які будуть враховувати те, що росії не буде. А ми все зробимо, щоб її там більше не було», – наголошує Чийгоз.

«Ті, хто працює в цих організаціях і міжнародних майданчиках, знають, наскільки важко, щоб в резолюціях, документах відображалось, що росія – це держава-агресор і що вона війною пішла на Україну. Оце ми все спромоглися. І звичайно, всі мають на увазі, щоб якнайшвидше цей регіон, Чорне море, став більш стабільним, спокійним. Я не думаю, що це так швидко станеться. Але є багато форм співпраці в економічному аспекті між державами, і не тільки морем», – вважає Ахтем Чийгоз.

«Сьогодні ми вперше за останні роки ми змогли працювати без російського фактора і враховуючи сьогоднішні реалії. І на це вже готові делегації, які вчора ще не уявляли для себе, як це може бути. Вони побачили, наскільки ми принципові. Коли ти б’єш росію по морді і знаєш, що кожна делегація теж хоче дати росії по морді – тому що в багатьох державах ПАЧЕС росія постійно розігрувала конфлікти і військові дії. Це і Грузія, це і Азербайджан, це і Молдова. А там, де немає росії, завжди буде конструктив, завжди буде майбутнє, завжди буде стабільність і продуктивність праці таких організацій», – зазначає народний депутат.

«От ще б ОБСЄ вишвирнуло зі своїх рядів цю державу-терориста, потім Червоний Хрест, і воно б пішло і пішло. Ми чули, що у виконкомі ЮНЕСКО теж припинили діяльність росії. Тобто, це все від нас залежить і нам треба бути більш активними», – наголошує Чийгоз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*