Home » Кримінал » Черговий російський маразм: пам’ятка на випадок вербування в Ісламську Державу

Черговий російський маразм: пам’ятка на випадок вербування в Ісламську Державу

У Свердловській області підготували пам’ятку, яка допоможе протистояти вербувальникам терористичної організації «Ісламська держава» (ІГ, ІГІЛ). Про це в п’ятницю, 12 лютого, «Інтерфакс» повідомляє з посиланням на регіональний Департамент інформаційної політики.

Пам’ятку «Як зрозуміти, що тебе вербують в ІГІЛ?» Розробили фахівці-теологи Уральського державного гірничого університету за підтримки Центрального муфтіяту області. Перший тираж склав 200 примірників. Згодом її планують поширювати повсюдно.

У пам’ятці зазначено, які категорії громадян найбільш уразливі для вербування, якими методами користуються прихильники ІГ і як їм протистояти. Також в буклеті вказані контакти правоохоронних органів, куди можна звернутися у разі, якщо людині здається, що його намагаються завербувати.

8 лютого в ФСБ повідомили про затримання в Єкатеринбурзі сімох членів ІГ. Їх підозрюють у підготовці терактів в Москві, Санкт-Петербурзі і Свердловської області. Після скоєння злочинів, як відзначають спецслужби, вони мали намір відправитися до Сирії. Керівництво групою здійснював член ІГ, який прибув з території Туреччини.

У той же день Залізничний суд Єкатеринбурга на два місяці заарештував підозрюваних.

Згідно з наявною у спецслужб інформації, в ІГ діє спеціальний підрозділ для підготовки терактів в Росії і Європі, очолює його Ахмед подружжя на прізвисько Однорукий, а до складу входять переважно уродженці Північного Кавказу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*