Home » АРМІЯ » Росія поставила до Іраку велику партію комплексів «Панцир-С1»

Росія поставила до Іраку велику партію комплексів «Панцир-С1»

Росія завершила виконання контракту на поставку до Іраку великої партії зенітних ракетно-гарматних комплексів (ЗРПК) «Панцир-С1». Про це в п’ятницю, 12 лютого, повідомило «Інтерфаксу» джерело в сфері військово-технічного співробітництва.

«Багдаду поставлені більше 20 бойових машин “Панцир-С1″», – заявив співрозмовник агентства.

У 2012-2013 роках «Рособоронекспорт» уклав ряд контрактів на поставку озброєнь для Іраку. Точні умови та ціна контрактів офіційно не розголошувалися. За неофіційними даними, вона досягає 4,2 мільярда доларів і включала закупівлі штурмовиків Су-25, важких вогнеметних систем ТОС-1А «Солнцепек», вертольотів Мі-28НЕ та Мі-35М, а також переносних зенітних ракетних комплексів «Игла-С».

В тому числі, за різними даними, мова йде про закупівлі від 24 до 42 бойових машин ЗРПК «Панцир-С1». Про появу цієї техніки в країні восени 2014 року заявило Міністерство оборони Іраку. Вперше ця техніка була відкрито продемонстрована на параді 1 лютого 2015 року в Багдаді.

ЗРПК «Панцир-С1» створений в тульському «КБ приладобудування». Перші версії розроблялися ще на початку 1990-х років, згодом комплекс був повністю перероблений в рамках виконання експортного замовлення для Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Комплекс оснащений скорострільними 30-міліметровими автоматичними гарматами і керованими ракетами, він призначений для роботи в системі об’єктової ППО ближньої зони з завданням захисту від малопомітних низьколітаючих авіаційних засобів ураження (в тому числі крилатих ракет).

В даний час комплекс складається на озброєнні в Росії, ОАЕ, Сирії, Іраку та Алжирі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*