Home » Кримінал » ТИМОШЕНКО, ЯК ВЗІРЕЦЬ КОЛООББІГУ КОРУПЦІЙНОЇ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

ТИМОШЕНКО, ЯК ВЗІРЕЦЬ КОЛООББІГУ КОРУПЦІЙНОЇ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Ви думаєте, що коротка пам’ять це проблема нашого суспільства. Ні, так працює олігархічна машина по обкраданню населення. У них на озброєнні преса і ціла система органів в котрих чорт ногу зламає. Можновладці вже самі запуталися хто в них, що розслідує, а інколи силовики навіть вчиняють бійку за «жирного клієнта». Скандал, розголос преса, надуті щоки і тиша, корупціонер через рік два вже п’є коктейль на лазурному узбережжі, а українці зайняті відбором на «Євробачення». Не хитра схема по якій хабарники високого польоту уникають відповідальності, авжеж не забувши поділитися з політичним керівництвом. Сьогодні всі говорять про Пашинського! Яйця по 17 гривень зникли з поля зору! А про «Роттердам +» вже забули, про Розенблата не згадують, а справу Свинарчуків пам’ятають лише завзяті політологи. Що там зі «стіною Яценюка», головою ДСНС Сергієм Бочковським, рюкзаками Авакова і безліччю піар-справ? Про корупційні викриття часів, наприклад Ющенко, взагалі ніхто не згадає.

В період каденції Зеленського теж багато скандалів з не чесними на руку посадовцями. Іх відправляють у відставку і забуватю. Як і про бюджетні кошти, що зникли при сприянні друзів вже «Кварталу 95».

Зеленський знав, що буде війна, але не казав про те українцям щоб зберегти економіку, напевно щоб реалізовувати грандіозний проект «Велике Будівництво». Замість зведення укріпрайонів ми буцімто будували дороги. В результаті ні збудованих доріг і наступ РФ. Війна все спише, чи як?

Був у Зеленського і реалізатор «Великого Будівництва», про якого якось всі, немовби спеціально забули – Тимошенко Кирило Владленович.

 Екс-заступник Голови Офісу Президента України Володимира Зеленського Навчався в Дніпровському національному університеті. Отримав диплом за спеціальністю «Правознавство».  Трудову діяльність розпочав на дніпровському телебаченні. Був спортивним журналістом і власкором програми «Гол!» на «Новому каналі». Працював на телеканалі «Інтер», у компанії FILM.ua і на каналі «Україна». 2014 р. — заснував рекламну компанію GOODMEDIA. Його компанія організовувала трансляцію інавгурації Петра Порошенка. «У 2015 році Кирило Тимошенко балотувався до Київської міськради від партії «УКРОП», а також був медійником партії. На час виборів: продюсер ТОВ «Мамас Фільм Продакшен». У 2017—2018 роках Good Media зняли цілу низку роликів про здобутки влади — уряду і Міністерства інформполітики. За це з бюджету компанія отримала 21,35 мільйонів гривень. В січні 2019 року на телеканалі «Прямий» вийшов ще один фільм GoodMedia про друга і бізнес-партнера Порошенка — «П’ять днів з Ігорем Кононенком». Серед відомих політичних замовників Good Media — Юрій Луценко, для якого компанія зняла три ролики, у тому числі і торішнє привітання генпрокурора з Днем Незалежності. Уже під час президентської кампанії, коли Тимошенко працював у команді Зеленського, GoodMedia транслювала форум команди Порошенка «Відкритий діалог» у Палаці спорту.

За нашою інформацією, Кирило Тимошенко людина Влада Ряшина. Його в концерн фільму привів Корбан. До цього Тимошенко працював «Приват ТБ Дніпро».  Влад Ряшин, коли продав телеканал Інтер, став одноосібним власником ФІЛЬМ.УА. Ряшин – один із ініціаторів створення асоціації Індустріальний телевізійний комітет (2002). Член Академії російського телебачення, член Української телевізійної академії (до 2022), член Асоціації продюсерів України, член Асоціації продюсерів кіно та телебачення Росії, член Гільдії продюсерів Росії, член Асоціації анімаційного кіно (ААК), член International Academy of Television Arts&Sciences

Як бачимо, типовий виходець із клану Коломойського, борохобот та шоу-мейкер. Чудова біографія для Офісу Зеленського.

02 квітня 2021  року спалахує скандал.  Кирило Тимошенко активно інвестує гроші в нерухомість та розпочинає особисте велике будівництво. Мільйонні витрати молодого та перспективного чиновника ви не задекларовані. Кирило Тимошенко – на той час права рука Зеленського. В Офісі президента він з’явився ще задовго до появи екс-глави ОП Андрія Єрмака. Під час передвиборчої кампанії Зеленського Тимошенко активно допомагав із медіапідтримкою. Всі провокативні ролики про стадіон, зокрема, були зрежисовані й змонтовані його командою. Робота в офісі Зеленського пішла Кирилу Тимошенку на користь. Вже в перші місяці роботи на Банковій – влітку 2019-го – він купив нову машину, БМВ Х5 – 2 мільйони гривень. Тимошенко міг дозволити собі таку покупку. Принаймні виходячи із його задекларованих доходів за 2019-й рік. А там – квартира в Києві на Лук’янівці на 180 квадратів, три машиномісця в паркінгу того ж будинку, ну й ще нерухомість у Дніпрі, звідки він сам родом. Готівки на двох із дружиною за рік 2019-й – на майже мільйон доларів.

Кирило Тимошенко у 2020-му році працював виключно в інтересах держави та ще з найнагальнішими та найгострішими питаннями. У розпал пандемії він особисто шукав маски й антисептики й курував надходження й розтрати з антиковідного фонду. Пам’ятаєте, це той самий фонд, до якого у добровільно-примусовому порядку власників великих бізнесів закликали переказувати гроші на маски, антисептики та захисні костюми для медиків. Задля цієї історії радником до Офісу Президента навіть призначили Бориса Баума, який оформив на себе фонд «Прайм», куди власне й переказували гроші. Але попри медійний галас на початку, вже під осінь історію з цим фондом в ОП по-тихому зам’яли. Баума звільнили, а звітувати, як витратили гроші – не стали.

Коли запитали офіційно – виявилося, що у Зеленського нічого не знають про гроші з фонду. Зібрали з українських бізнесменів із пів мільярда гривень, а куди вони ділися – невідомо! Куратором фонду був Кирило Тимошенко, а далі він перемикнутися на куди глобальнішу історію –  «Велике Будівництво». Понад сто мільярдів гривень за рік!

Трішечки подробиць. В середині березня 2020 року Володимир Зеленський зустрівся з главами великих українських бізнесів. Президент попросив їх допомогти в боротьбі з коронавірусом — дати грошей на закупівлю тестів, антисептиків і масок у Китаї. Як «гаманець» для збору коштів Офіс президента (ОП) використовував одеський благодійний фонд «Корпорація монстрів» (КМ). Незабаром його глава Катерина Ножевнікова заявила, що фонд зі спільного із владою проекту виходить. Усі гроші донорів, що залишилися на рахунках, КМ переказав у нікому не відомий благодійний фонд «Прайм» — так вирішили в ОП. Як з’ясував «Бабель», «Прайм» терміново очолив виходець із Латвії, бізнесмен Борис Баум. Раніше він працював у великих російських компаніях, займався гральним бізнесом, у січні 2020 року одержав українське громадянство і став позаштатним радником заступника голови ОП Кирила Тимошенка. Той, крім іншого, був офіційним куратором гуманітарної місії влади та бізнесу в боротьбі з коронавірусом. У ЗМІ цей проект багато критикували: писали, що під виглядом гуманітарних вантажів бізнес провозив у країну контрабанду, а влада комерційні вантажі видавала за гуманітарку. Тимошенко пообіцяв, що ОП відзвітує за кожну гривню, а фонди, які витрачали гроші донорів, пройдуть незалежний аудит. Депутат від «Слуги народу» Андрій Мотовиловець був одним із членів Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 при ОП. Він спілкувався з бізнесменами-донорами, допомагав налагоджувати роботу фондів і супроводжував військовий Іл-76 — він доставив в Україну перший гуманітарний вантаж із Китаю. У великій гуманітарний проект Мотовиловця покликав Тимошенко, а Баум був помічником депутата. В інтерв’ю кореспонденту «Бабеля» Марії Жартовській Мотовиловець розповів, як ОП збирав гроші бізнесменів, звідки в цієї історії зʼявився Баум і чому обіцяного міжнародного аудиту двох благодійних фондів не буде.

«Шістнадцятого березня президент зустрівся з великими бізнесменами. Говорили про постачання тестів і медичного обладнання. Чому був саме такий склад, хто домовлявся з бізнесменами? Тоді було важливо швидко зібрати гроші для фонду, який буде курирувати ОП. Чому на зустрічі був саме такий склад, — не знаю. На жаль чи на радість, я дізнався про нього з новин. Напевно, цих людей вибирали зі списку найбагатших Forbes або це були ті, кого могли досить швидко зібрати, щоб вони були в Києві».

«Я був в ОП, коли проходила зустріч [із бізнесом]. Коли вона закінчилася, Кирило Владленович Тимошенко спускався з четвертого поверху на третій, побачив мене і сказав зайти. У першу нашу розмову він сказав, що збиратиме гроші». «Так, Кирило Владленович. Діалог був приблизно таким: «Здрастуйте, ми після зустрічі [з президентом], хотіли б поговорити з приводу грошей». Відповідь: «Так, добре». І ти після цього «добре» повинен щось сказати. Перекажіть гроші куди? Ми стали піднімати питання, що нам потрібен благодійний фонд в Україні та за кордоном, який зможе швидко проводити транзакції». Про які суми пожертвувань тоді йшлося? «Два мільйони доларів у гривневому еквіваленті з кожного».

Паралельно, зростали й сімейні статки Тимошенків. Влітку вони купили квартиру ще одну на 84 квадрати, в тому самому будинку на Лук’янівці, в якому власне і живуть. Такі квартири продають – приблизно по 200 тисяч доларів. У червні 2020-го Альона Тимошенко купляє дві невеличкі діляночки у селі Підгірці, загальною площею менш як 6 соток. Найцікавіші зміни в матеріальному стані Кирила Тимошенка сталися 2 січня 2021 року. І їх – в його свіжій декларації нема. Кирило Тимошенко із дружиною 2 січня оформили купівлю будинку на 354 квадрати й ділянку у Підгірцях вже на нескромні 27 соток. І раптом такий збіг: будинок і велика ділянка, на якій він стоїть, розташовані упритул до манюсіньких діляночок,  які Тимошенки пів року до того купили влітку.

Журналісти тоді поїхали в Підгірці з коптером і ось, що побачили. Просто зараз Кирило Тимошенко влаштував собі власне «Велике Будівництво». Будинок пішов під капітальний ремонт. Враховуючи ринкові ціни на котеджі в цьому місці, вартість будинку Тимошенків разом з ремонтом може скласти до мільйона доларів. Передмістя Києва, власне озеро і солідні сусіди; там живе еліта, – діти народних депутатів, власники великих компаній. Працювати в Офісі президента і керувати «Великим будівництвом» – це успіх.

По традиції будь-який скандал наші чиновники списують на московську провокацію.

Навіщо ми плодили борців з хабарниками, витрачаємо на їх утримання мільярди і бережемо від фронту. Ось, НАЗК, яке скерувало адмінпротокол щодо Кирила Тимошенка до столичного суду, має три претензії до колишнього посадовця. По-перше, він використав свої службові повноваження, підписавши лист на Державну прикордонну службу з проханням дозволити виїзд за кордон своєму підлеглому нібито для службового відрядження. Але справжня мета виїзду, вважає НАЗК, полягала в оформленні віз Тимошенку та його сину. По-друге, експосадовець протягом 2022 року тричі безоплатно проживав у готельному комплексі Emili Resort, двічі з яких – разом з дружиною і сином. У своїх поясненнях, за даними НАЗК, Тимошенко зазначив, що дійсно користувався послугами готелю, але не зміг надати підтвердження факту оплати проживання на понад 45 тис. грн. І, по-третє, влітку 2022 року Кирило Тимошенко безоплатно використовував в особистих цілях легковий автомобіль Porsche Taycan вартістю $100 тис.

Вперше цей факт викрили журналісти-розслідувачі.   Кирило Тимошенко безоплатно використовував в особистих цілях легковий автомобіль Porsche Taycan вартістю $100 тис., записаний на фірму київського бізнесмена. Як у грудні 2022 року з’ясували ЗМІ, елітна автівка належить столичному ТОВ «Новем Логістик» непублічного бізнесмена Веміра Давітяна. Підприємець запевнив журналістів: надавав машину на «тест-драйв», оскільки вона йому «не підійшла».  Також, за інформацією джерел «Української Правди» у правоохоронних органах, машина зникала з поля зору камер. Наприклад, 26 червня о 16:18 автівку було зафіксовано камерами в смт Козин, а наступна фіксація відбулася вже 9 серпня в Києві на перехресті вулиць Інститутська та Шовковична біля Офісу президента. Це може свідчити про те, що на автівці могли бути також інші номерні знаки, або ж камери з технічних причин не змогли зафіксувати авто.

Проте у Національного агентства з питань запобігання корупції власна версія. Там побачили факт приховування безкоштовного користування транспортним засобом. І підрахували: загальна сума, отриманих Тимошенком безкоштовних послуг з прокату вартісного авто, склала 122 тис. грн. Загалом, НАЗК оцінило у понад 167 тис. грн вартість послуг у виглядів подарунків (сюди, за даними НАЗК, ввійшла ціна безкоштовного проживання у готелі та користування автівкою Porsche Taycan), які одержав Кирило Тимошенко на посаді заступника глави Офісу президента. Наприкінці липня антикорупційний орган запрошував експосадовця, щоб вручити протокол про вчинення низки правопорушень, визначені законом про запобігання корупції. Однак Тимошенко проігнорував виклик. Через ЗМІ він заявив, що надав НАЗК необхідні договори та чеки і готовий доводити правоту у суді.

Якщо провину Кирила Тимошенка буде доведено, його прізвище потрапить до Реєстру корупціонерів. Це вже клеймо, яке створює перепони молодому колишньому реформатору із ЗеКоманди у кар’єрі і доступі до високих кабінетів.

Ще важливий нюанс. Санкція статті 172-5 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків»), за якою судитимуть Тимошенка, передбачає, окрім символічного штрафу до 1,7 тис. грн, додаткове покарання. Йдеться про конфіскацію суми дарунка. У нашому ж випадку це сума трохи більше 167 тис. грн, про яку згадувалося вище у тексті.

Що ж, почуття двояке. Коли жінок, що намагалися вижити в окупації і за пости в соцмережах саджають на 10 років, а корупціонерів вносять в реєстр, то стає зрозумілим, хто нашій державі дорожчий. Ну і головна відмазка, якщо тебе покарали по адміністративній процедурі, то не буде криміналу, бо не може бути подвійна відповідальність за одне діяння. Тому карають Тимощенка чи рятують, поглянемо згодом.

28 липня 2023 НАЗК направило в суд протокол про адміністративні правопорушення ексзаступника керівника ОПУ Кирила Тимошенка. Перевірка встановила, що Тимошенко використовував повноваження у особистих інтересах і відправив за кордон свого підлеглого, що той оформив йому візу. Тимошенко заявив, що надав всю інформацію НАЗК і піде до суду відстоювати свою правоту.

Не сталося, як гадалося.  05 жовтня 2023  року  НАЗК заявило, що вважає непереконливими аргументи суду щодо ексзаступника голови ОП Тимошенка

«Аргументи Печерського суду не переконали суспільство в тому, що ексзаступник керівника ОПУ справді є невинуватим». Національне агентство з питань запобігання корупції ознайомилось зі змістом постанови Печерського районного суду Києва за результатами розгляду справи про можливе вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, колишнім заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком. Про це повідомила пресслужба НАЗК.

«НАЗК вважає аргументи суду про визнання Тимошенка невинуватим неповними та непереконливими, а відповідне рішення – невмотивованим. Проте через недосконалість законодавства у Нацагентства відсутня можливість представити свою позицію в суді чи оскаржити рішення в апеляційній інстанції», – йдеться в повідомленні. У НАЗК також наголосили, що агентство має повноваження складати протоколи про адміністративні правопорушення, проте не є стороною під час розгляду справи і не має можливості надати суду аргументи на захист своїх позицій.

«Аргументи Печерського суду не переконали суспільство в тому, що ексзаступник керівника ОПУ справді є невинуватим і, якби у НАЗК була можливість надати свої аргументи, Національне агентство ефективно нею скористалося б», – наголосили в НАЗК.

Не кажи «гоп»… Скільки шуму було, а йму, як з гуся вода. І закони не такі, і доказів мало.

Нагадаємо, що у команді Зеленського Кирило Тимошенко відповідав за напрямок регіональної політики (зв’язок із головами облдержадміністрацій та керівниками міст і громад) та курував проект «Велике Будівництво» з 2020 року. Восени 2022 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтями ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу («Зловживання владою або службовим становищем») і ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу («Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом»). Правоохоронці зацікавилися фірмою «Будінвест Інжиніринг», яка прописана у рідному для Тимошенка місті Дніпро. За даними слідства, протягом пів року великої війни компанія «Будінвест Інжиніринг» отримала 1,3 млрд грн на ремонт доріг Дніпропетровщини. Згодом ці кошти було виведено на пов`язані підприємства з ознаками фіктивності.

«У цій справі близько десяти фігурантів, яким поки що не оголошено підозри. Напередодні Нового року обшуки відбулися у бенефіціарів дніпровської компанії, а також у Кирила Тимошенка. Однак цьому факту не надавалося гласності», – розповів «Главкому» активіст із Дніпра, який попросив не називати його прізвища.

На початку грудня 2022 року внаслідок переформатування уряду, і перерозподілу повноважень між міністерствами мегаповноваження отримав віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Фактично з цього моменту й почалося витіснення Тимошенка з «Великого будівництва», яке завершилося його відставкою «за власним бажанням».

Кланові зв’язки дуже важливі в Україні. Бо лише мажори мають шанс на успіх. Порошенко, Луценко, Розумков да і сам Зеленський – це типові представники золотої молоді. Такі соціальні ліфте в державі, де навіть сексологиня без досвіду роботи може стати послицею в Болгарії. А що там наш Кирило?

Батько — Владлен  Тимошенко, директор ТОВ «Бізнес-центр «Комінфо ЛТД», депутат Дніпропетровської облради від партій «УКРОП» (2015 рік) та «Слуга Народу» (2020 рік). Дружина — Альона Тимошенко, засновниця та керівниця киношколи Ukrainian Film School, створеної на базі FILM.UA Group. Подружжя виховує сина Семена. Альона Тимошенко заробила за 2020 рік 6 279 546 грн, які позначені як дохід від підприємницької діяльності. Згідно з декларацією, на той час вона тримала у готівці 170 тис. доларів США і 3,25 млн грн.

І так, наш герой   21 травня 2019 р. — призначений Заступником Глави Адміністрації Президента України. Тимошенка, за іншою версією, в команду привів Андрій Богдан (попередній керівник ОП. – Ред.), а Єрмак не може сприймати все, що пов’язано з попередником, – пояснює співрозмовник LIGA.net в керівництві ОП. – Але це лише один з аспектів. На фоні постійних медійних скандалів та гіпотетичних претензій з боку правоохоронців чаша терпіння Зеленського переповнилась.  Два співрозмовники LIGA.net в «Слузі народу» коментуючи відставку Тимощенко припускають, що у НАБУ є процесуальні питання і до самого Тимошенка. «Тому на Банковій вирішили зіграти на випередження». Також Тимошенко опікувався питанням гуманітарної допомоги в регіонах.  Наприкінці літа 2022-го НАБУ спільно зі Службою безпеки України провели масштабні обшуки в Запоріжжі, зокрема в обласній адміністрації, яку очолює Старух, в рамках кримінального провадження про розкрадання гуманітарної допомоги. Тоді оперативники вилучили понад $230 000 та понад півмільйона гривень готівки. В жовтні 2022 року у радниці Тимошенка Олени Симоненко НАБУ провело обшуки в рамках розслідування зловживань, пов’язаних із розподіленням гуманітарної допомоги .

У владі також були не задоволені темпами роботи Тимошенко щодо низки проектів, у тому числі щодо облаштування місць для переселенців, відновлення житла та побудови тимчасового. Хвилювали ОП і репутаційні ризики через публічні скандали.

На гуманітарці друг Зеленсько теж «погрівся».  Як заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко використовував в якості службового автомобіль, який американська компанія General Motors передала Україні для гуманітарних цілей і вивезення людей з зони бойових дій. Авто почало з’являтися на відео заступника керівника Офісу Президента навесні. Саме тоді американська компанія General Motors відповіла на заклик української влади і передала Україні 50 нових Chevrolet Tahoe, які мали б використовуватися для гуманітарних цілей та вивозити людей з зони бойових дій. Авто, за повідомленням американської сторони, передали українському Міністерству інфраструктури.

Виявилося, що в подальшому ці автомобілі були розподілені між різними установами і щонайменше один позашляховик опинився в користуванні Державного управління справами, яке, в свою чергу, опікується Офісом Президента України. Так Chevrolet Tahoe, який мав би використовуватися для гуманітарних цілей, став службовим автомобілем Кирила Тимошенка. Проблеми в тому, що авто, яке Україна просила в General Motors для одних цілей, використовується зовсім для інших на фоні суттєвого дефіциту транспортних засобів у військових, Тимошенко, за його ж словами, не бачить.

Разом з цим, «збір на автомобілі для ЗСУ» нині є одним з найбільш поширених серед українців. За словами волонтера Святослава Літинського, чия група з лютого вже привезла для армії понад 300 авто, військові можуть чекати на транспортний засіб по 4-5 тижнів.

Наприкінці жовтня журналісти розслідувального проекту Bihus.Info з’ясували, що заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко їздить на позашляховику Chevrolet Tahoe, який американська компанія General Motors передала Україні для вивезення людей із зони бойових дій і для гуманітарних місій. До цього Тимошенко їздив на своєму автомобілі BMW X5. За кілька днів Кирило Тимошенко заявив, надалі користуватись цим авто не буде, і звернувся до Державного управління справами щодо передачі цього автомобіля у прифронтові регіони.

Тимошенка неодноразово критикували через політику у регіонах. Зокрема, посадовець з ОП займався регіональною політикою, що сприймалося як самопіар.

Євген Шевченко, який називає себе «позаштатним агентом» Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), заявив, що відомство отримало інформацію про те, що до масштабного розкрадання гуманітарної допомоги в Запорізькій області можуть бути причетні топчиновники з Офісу президента та «Слуги Народу»:   Андрій Єрмак, Кирило Тимошенко та Давид Арахамія.

Крім того, «агент НАБУ» стверджує, що до схеми причетна місцева влада, проте вона була лише технічними виконавцями.

Євген Шевченко заявив, що не може виносити публічно деталі та факти злочину через таємницю досудового слідства. «Однак можна сказати напевно, що одна з підозрюваних посадових осіб (у якої було проведено обшуки та вилучено документацію про продаж гуманітарної допомоги), а саме заступниця Голови Запорізької ОВА Злата Некрасова, отримала свою високу відповідальну посаду саме за погодженням Тимошенка та Єрмака, а лобіював її призначення ніхто інший, як Давид Арахамія», — написав він.

Крім того, він заявляє, що наразі дружина Кирила Тимошенка проживає у Відні, де також із нянею проживає син Злати Некрасової та родина Веміра Давітяна. У відомстві на момент написання матеріалу не прокоментували заяви Євгена Шевченка.

 Тимошенко ніколи не забував, що на ТВ можна робити гроші. Так, телеканал «Рада» 29 грудня 2022 року без тендеру уклав угоду з компанією «Кінокіт» на виробництво програм для телемарафону на суму 120 млн грн. Втім, ця компанія пов’язана із заступником керівника Офісу президента Кирилом Тимошенком — у жовтні 2020 року співвласником компанії став ексгенпродюсер каналу «1+1» Володимир Оселедчик, який також є лектором Української кіношколи, заснованої дружиною заступника голови ОП Альоною Тимошенко.

«Почав я розбиратися з каналом Рада і цією компанією Кінокіт (яку ЗМІ вже давно відслідкували до Кирила Тимошенко)… І що ви думаєте, там суми в рази більше З початку війни це 273,5 млн грн (!!!).  Для розуміння ситуації перші контракти укладені 23/02/22- в той час як Рада готувала введення надзвичайного положення та екстрено голосувала перекидку грошей на армію…ці м**** уклали контрактів в той самий день на виведення на цю фірму  перших 40 млн грн. І навіть після вже звільнення Тимошенко (24/01/23) парламентський канал грошей на цю фірму виплачував… була якась довга затримка, а потім платежі по 7-10 млн грн пішли. І все це «розробка якоїсь концепції…». На більше ніж чверть мільярдів грн !!!  Гроші з бюджету Парламенту, тому тут народні депутати точно мають показати як працює контроль за бюджетними грошима».

Тимошенко злякався російських обстрілів, коли почалася війна і вирішив переїхати у маєток. У коментарі «Українській Правді» Кирило Тимошенко зазначив, що орендує маєток з міркувань безпеки, оскільки його власне помешкання розташоване в небезпечному з огляду на регулярні ракетні обстріли місці. Орендує у Ніконова, який входить до 100 найбагатших людей країни за версією видання «Фокус» та вважається одним із найбільших забудовників Києва. Також Тимошенко погодився показати договір оренди, який було укладено з Ніконовим.

Відповідно до договору, маєток орендує дружина Кирила Тимошенка. А вартість оренди складає 230 000 гривень на місяць, що за актуальным курсом становить близько 6 000 доларів. Редакція звернулася по консультацію до експертів на ринку нерухомості. Також проаналізувала публічні оголошення. На основі отриманих даних можна зробити висновки про занижену ціну оренди маєтка в цьому котеджному містечку станом на літо 2022-го. За даними експертів, середня вартість винаймання будинків аналогічної площі у цьому котеджному містечку може коливатися в діапазоні від 10 до 25 тисяч доларів. На вартість може впливати стан маєтку та якість використаних в оздобленні матеріалів.

Тимошенко був публічним куратором будівельного напрямку, а бізнес Ніконова перебуває саме у цій площині. На питання про можливий конфлікт інтересів заступник керівника ОП відповів, що Ніконов не бере участі в державних проектах. Натомість на сторінці будівельної компанії Ніконова з’явилося повідомлення про те, що два житлові квартали КАН Девелопмент долучилися до державної програми «єОселя» – пільгової іпотеки житла.

Конфліктом своїх керівників вдало в свій час скористався Кирило Тимошенко. За часів Андрія Богдана він відповідав в Офісі за медійну політику. Однак після приходу Єрмака його відтіснив радник глави ОПУ Михайло Подоляк. Щоб залишитися в Офісі на головних ролях, Тимошенко на самому початку пандемії COVID-19 взяв на себе логістику поставок лікарських масок, костюмів та інших засобів захисту. Саме він відповідав, скажімо, за польоти «Мрії» в Китай тощо.

Після цього Тимошенко став відповідати за особистий проект президента «Велике будівництво».  Завдяки «Великому будівництву» і передвиборчим візитам Зеленського в регіони, за які відповідав той же Тимошенко, заступник Єрмака налагодив персональну комунікацію з представниками влади в усіх регіонах. Це було додатковим плюсом в очах президента на користь призначення Тимошенка: він свій, Зеленський йому довіряє, він, на думку президента, справився з «Великим будівництвом», бо він уже знає усіх представників президентської вертикалі в регіонах і працював з ними. Словом, Тимошенко став дуже зручною заміною Трофімову.

«Трофімов останнім часом жив у якомусь своєму світі, нікого туди не підпускав, і ніхто не знав, що там відбувається. Він ніколи не звітував ніде, тільки часом на нарадах, коли був уже геть якийсь зашквар, то президент міг запитати, типу «Сергій, що там таке?» Трофімов щось відповідав, а проблеми лишались», – описує ситуацію останніх місяців співрозмовник «Української Правди» в Офісі президента. Зі своїм шефом звільнилась тільки одна керівниця департаменту.

«Всі решта залишились. Там виявилась купа вакансій, у цих департаментах. Немає людей. Купа роботи, а людей немає», – розповідає джерело в ОПУ.  Власне, відставка Трофімова на Банковій пройшла майже непомітно. Але її наслідки миттєво відчули в регіонах.

«Ми намагаємось ставити не «ригів», але коли немає інших сильних кандидатів, то доводиться ставити таких людей як Гриневецький. Вони, принаймні, сильні орговики, пройшли якусь школу», – пояснює один із співрозмовників на Банковій нову тенденцію в регіональній політиці Офісу.

Коротко її можна сформулювати так – «досвід і зв’язки» замість «нових облич».

Цей кадровий  поворот збігся у часі зі звільненням Трофімова. Буквально наступного дня  після його відставки, 11 листопада, Кабмін погодив призначення трьох нових голів ОДА: в Одеську, Сумську і Миколаївську області.

«На підході зараз Івано-Франківськ, Хмельницький. Їх уже познімали. Харків поки не змінили, але є великі питання. Загалом там навіть претензій до колишніх губерів немає, вони просто ніякі. І все», – ділиться планами Офісу джерело на Банковій.

«Нові»  кандидати мають давню, і часом досить неоднозначну політичну історію. Наприклад, згаданий Сергій Гриневецький, призначений ще Кучмою одеським губернатором, брав участь у скандальному сепаратистському «сіверодонецькому з’їзді» в  2004 році і вимагав інавгурувати Януковича.  Василь Хома в часи Євромайдану був заступником губернатора Харківської області Михайла Добкіна. Саме при Хомі у Харківську ОДА зайшли «ті тушки». Хоча, з іншого боку, на фоні попередників, у нього й справді великий апаратний досвід.

«За всі призначення зараз відповідає Кирило Тимошенко, все вирішують в Офісі. Тобто на Кабмін приходять уже готові рішення, які особливо і не обговорюються. Перед призначенням типу проводить співбесіду Чернишов (глава Мінрегіону – прим.ред.). Але це – чиста симуляція. На Кабміні кандидати показують якісь презентації, але це так само не грає ніякої ролі», – розповідає один зі співрозмовників в уряді.

За даними «Української Правди», вплив Тимошенка не обмежувався призначенням голів ОДА. Він також намагався брати участь у питанні переформатування Кабміну.

«Зараз зняти весь уряд не вдасться, але є кілька міністрів, яких будуть міняти окремо. Наприклад, главу Мінінфраструктури Криклія. На його місце Тимошенко пропонує поставити свого друга главу Укравтодору Кубракова», – казав один із поінформованих членів Кабміну.

На запитання «Української Правди», звідки він брав кандидатури на кадрові призначення в регіони, Тимошенко відповів, що Офіс шукає людей, які б змогли забезпечити в областях «керованість і порядок».

«На кожну область у нас по 5-6 претендентів зазвичай. Їх радять зовсім різні люди, в тому числі з регіонів. Загалом для нас ідеальний портрет кандидата в губернатори – це людина, яку поважають в регіоні місцева влада, місцеві еліти, бізнес, і яка зможе тримати ситуацію в руках. Бо це представник президента на місцях, він має бути владою», – зазначав Тимошенко. За його словами, влада  мала намір відродити також формат Ради регіонального розвитку при президентові.

«Але ми хочемо, щоб поруч із главами ОДА, як представниками президентської вертикалі, були й мери, може не всіх, але обласних центрів. І також мери з якихось невеликих містечок, які показують якісь круті приклади, як можна керувати своїми громадами. От як мер Чорткова, на прикладав», – розповідав  Тимошенко.

Однак, поруч з офіційною «лінією партії» не менш важливими залишалися кулуарні домовленості центральної та місцевої влад. Той же кейс Гриневецького в Одесі може слугувати чудовою рольовою моделлю для розуміння регіональної стратегії Тимошенка. В той час майбутній губернатор, є креатурою одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, в якого дуже теплі стосунки з Офісом президента.

Близьким до Кауфмана за останні роки став і переобраний мером Одеси Геннадій Труханов. До речі, Гриневецький на виборах балотувався в Одеську облраду саме від партії Труханова.

«Зараз у нас міняють ще міліціонера та СБУшника, і монополія влади в області і місті опиняється в руках однієї людини – Кауфмана. Це вперше таке в Одесі буде. Боря Кауфман уже створив «бек-офіс» і ходить всім розказує, що він не Галантерник. Але йому не дуже вірять», – казав не під запис один із впливових одеських бізнесменів.

26 грудня 2022, Детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки в Дніпрі у фігурантів кримінальної справи, пов’язаної з «Великим будівництвом». Зокрема, слідчі дії проходили  у голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка, повідомляють «Схеми» з посиланням на джерела.

«Згідно з даними джерел журналістів, обшуки почалися вранці 26 грудня. Детективи проводять слідчі дії безпосередньо у приміщенні адміністрації – кабінеті самого Резніченка, а також у Департаменті ЖКГ, який є відповідальним за закупівлі в межах будівництва та реконструкції доріг, та низці інших департаментів ОВА», – зазначили журналісти.  Крім того, слідчі дії провели у підрядників ОВА – у приміщеннях фірми «Будінвестінжиніринг», на виробничих підприємствах та у пов’язаних осіб компанії. «Будінвестінжиніринг” пов’язана з жінкою, яку джерела журналістів називали подругою Резніченка.

Нагадаємо, журналісти програми «Схеми» з’ясували, що Дніпропетровська ОВА виділила рекордоні кошти – 2,314 млрд гривень – на відбудову доріг в області під час віни. При цьому сума вища, ніж виділена в областях, де шляхи постраждали від російських обстрілів значно більше.

Більше половини суми – 1,5 млрд – припали на одну фірму під назвою «Будінвест», якою в рівних долях володіє Яна Хланта і Павло Чухно. Хланта є близькою до Резніченка – вони багато разів подорожували за кордон разом, і вона отримувала зарплату в фірмі, що на 100% належить Резніченку.

Так і провадиться «Белике Будівництво» по всій країні.

Свіженький конфуз, перед відставкою, спричинила дружина Тимошенка Альона. На Різдво вона виклала у соцмережу світлину зі святковим сімейним столом. Далі під її дописом з’явилися коментарі із закидами, мовляв, сім’я заступника керівника Офісу президента користується тарілками вартістю 480 євро. При цьому дружина Кирила Тимошенка все заперечила: ціна її посуду суттєво нижча.

Якщо ще хтось розчарувався у відсутності стабільності в Україні, то вона, звичайно, є. У чому незмінна і непохитна країна, то це в корупції. Вона була, є і буде. Незалежно від того, яка влада візьме кермо і не дивлячись,  яка криза нас накриє, головна складова України – корупція.

Складається думка, що окрім живучості корупційних схем, їх правителі передають, так би мовити у спадок. Навіть якщо виборець голосував, за чесних, нових, частково бідних народних обранців, то за дуже короткий проміжок  на хвилі корупційних схем, що отримали у спадок, їхні капітали збільшуються в сотні разів.

Не винятком стала і політична сила «Слуга народу» з її провідником – президентом Зеленським. Прийшовши до влади, якийсь час зображався процес встановлення справедливої держави, але під тиском тридцятирічної корупції встояти не змогли. І вимушено зайняли кожен своє місце в українському політикумі продовжувати справу своїх політичних попередників. Зміна одних пройдисвітів на других, дає можливість стихнути народному обуренню. Натомість фігуранти, забезпечили собі медове життя, а народ, ЗМІ і активісти вже через рік не згадають про них, про маєтки, яхти, автомобілі. А головне, ніякої відповідальності. Доки люди вмиваються кров’ю перед тобою великий світ лондонів і парижів.

Євгеній Кузнєцов,

Голова Союзу воїнів-добровольців

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*