Home » ВІДЕО » Чи може податкова відстежувати продавців у соцмережах

Чи може податкова відстежувати продавців у соцмережах

Нещодавно Державна податкова служба попередила, що відстежує продажі через Facebook, Instagram та інші соцмережі. Тож продавці, які не зареєстровані як ФОП, можуть отримати штрафи. Чи законна така діяльність податкової?

Своєю думкою щодо цього питання в ефірі Громадського інтерактивного телебачення поділився член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков.

Зокрема, адвокат пояснив, в яких випадках треба реєструвати ФОП та сплачувати податки. «Якщо ви продали один раз свою річ, то я вважаю, що реєструватись вам ФОПом немає необхідності. Але якщо ви це робите системно і це ваш бізнес, основний ваш дохід, то звичайно ви маєте зареєструватися», – зазначив він.

Адже провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання є порушенням законодавства.

Член Ради Комітету НААУ нагадав, що вимога реєстрації бізнесу, зокрема і щодо продажів через Інтернет, не нова. Базовим з цього питання є Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Але ефективність такого напряму роботи ДПС, коли її працівники шукатимуть порушників через соцмережі, викликає у юриста сумніви.

«Від того, що робить податкова, як правник, я не в захваті. Це, на мою думку, поза рамками правового поля. І те, що вони на цьому зберуть у бюджет, значно менше, ніж ухилення від сплати податків одного середнього чи великого підприємства», – зазначив адвокат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*