Home » СУСПІЛЬСТВО » Чиновники радять, а молодь виїзжає…

Чиновники радять, а молодь виїзжає…

Чимало ризиків виникає при працевлаштуванні закордоном та у сфері нелегального працевлаштування на Житомирщині. Нещодавно робоча група обласної державної адміністрації з питань протидії торгівлі людьми у сфері працевлаштування за кордоном проводила своє засідання разом із студентами Житомирського державного технологічного університету.

Звертаючись до студентства  заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Лагута сказав наступне, цитую: «Держава і суспільство не можуть розвиватися, якщо наймолодші, найрозумніші та найпродуктивніші будуть виїжджати та працювати на економіку іншої країни». Також Ярослав Лагута розповів студентам, що, цитую: «Ви не повинні шукати «щастя по світах», а планувати свою майбутню трудову діяльність ще з університету». Кінець цитати.

Нібито й привальні слова. Нібито й правильні побажання пролунали з вуст обласного чиновника до молодих українців. Адже дійсно – держава і суспільство не можуть розвиватися, якщо наймолодші, найрозумніші та найпродуктивніші будуть їхати працювати на економіку не України, а якоїсь іншої держави.

Молодежь и заработки

Але чомусь державний чиновник та заступник голови Житомирської обласної адміністрації Ярослав Лагута, який закликає молодих українців залишатися в Україні та працювати на рідну державу, забув розказати про те, як це їм, студентам, зробити. І про те, наскільки це сьогодні складно, а то й неможливо зробити.

Після здобуття освіти для переважної частини молодих людей постає серйозна та вкрай складна проблема – це знайти роботу. І пошук роботи часто перетворюється у тривалий та безрезультатний процес. Робота, безумовно, є. Але часто така, за яку або не платять, або платять так, що не вистачає, навіть, на харчування.

Та чи може сьогодні, як радить чиновник, молода людина, яка здобуває освіту, планувати свою майбутню трудову діяльність?  Адже безробіття і в області, і в країні зростає. Кількість безробітних на Житомирщині тільки у січні місяці зросла на 12%.  А у державних центрах зайнятості на одну вакансію претендує 9 осіб. І зарплата за тими вакансіями пропонується у межах мінімальної і яка часто, до того ж, затримується?

Молодь оцінює перспективу, а не слова. І, дійсно, все більше й більше молодих українців починають планувати свою трудову діяльність ще під час навчання. Та їх плани, чомусь, часто не стосуються України. Ще під час навчання вони вже планують, аби поїхати з України.

Мабуть, до тих країн, де є можливість працювати і гідно жити. Де держава чиновники працюють. А не просто говорять правильні речі…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*