Home » СУСПІЛЬСТВО » ДЕРЖАВА НИЩИТЬ БАТЬКІВЩИНУ

ДЕРЖАВА НИЩИТЬ БАТЬКІВЩИНУ

Сергій Юров, соціальний філософ

Сергій Юров, соціальний філософ

Після Майдану ми вважали, що знову отримали Батьківщину. Громадяни добровільно йшли на фронт, одягали вишиту сорочку та вивішували державний стяг. Просто, від душі, бо ми отримали Батьківщину.

За три роки Україна не зробила жодного кроку до Європи. Навпаки, поринула у глибокий совок. Гімн і вишиванки за вказівкою зверху, поради чиновників, підготовлені щасливі громадяни і неадекватна піаракція спрощення режиму перетину кордону для туристів, пафосно названого владою «безвіз».

За три роки українці стали цинічними. Батьківщина – це місце, де я народився. Я можу звикнути до цього місця. Однак з чого я повинен відчувати до нього трепет і симпатію? Чому географічні звички намагаються обіграти як любов, яку, чомусь, необхідно свято берегти?

І це ще не все. Нерідко порошенківська пропаганда слідом робить підтасовування. І до слова «батьківщина» надають інші значення – наприклад, ваша країна або, ще бридкіше, то держава, в якій ви живете.

Держава – це набір чиновників. Я абсолютно не повинен їх любити і захоплюватися ними. Втім, нав’язування любові до «батьківщини» пропагандою цілком зрозуміло – «батьківщина» хоче, щоб ви безкоштовно на неї працювали, граючи на вашому територіальному інстинкті. Але яким чином ви відрізните голос «батьківщини» від голосу  чиновника з Банкової? Подумайте, що під соусом захисту «батьківщини» вам пропонується майже безкоштовно виконувати розпорядження чужих людей!

Це Батьківщина чи держава?

Це Батьківщина чи держава?

Для влади Порошенка, Гройсмана, Ляшка, Садового, Тимошенко патріотизм – це спосіб істотно заощадити на платні солдатам і при цьому отримати від них високу самовіддачу. По суті, відроджується радянська ідея про батьківщину і це спосіб умовити вас безкоштовно піти під кулі. Ідеологічний наркотик «батьківщина» створений просто для того, аби заощадити на солдатському м’ясі.

Однак багато хто сприйме цю фразу в багнети. Але задумайтесь, на початку червня соціологічна група «Рейтинг» опублікувала результати дослідження, згідно з яким 85 відсотків жителів України вважають, що країна знаходиться в стані хаосу. При цьому 65 відсотків опитаних головними причинами цього назвали непрофесіоналізм і корупцію у діючій владі.

До того ж Україна посіла перше місце в списку країн з найбільш корумпованим бізнесом. Переважна більшість опитаних представників українського бізнесу (88 відсотків) вказали, що проблема корупції і хабарництва широко поширена в їхній країні – в Україні.

Так держава знову знищила, зневіліювала та розтоптала. На цей раз Батьківщину.

Сергій Юров

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*