Home » Кримінал » Гаазький суд заявив про належність ЗРК, що збив MH17 до російської армії.

Гаазький суд заявив про належність ЗРК, що збив MH17 до російської армії.

Гаазький суд заявив, що малайзійський Boeing 777, що збив, зенітний ракетний комплекс (ЗРК) «Бук» був привезений в Україну з Росії і потім повернуто після інциденту з рейсом MH17.

«Суд стверджує, що в ніч із 16 на 17 липня [2014 року] бійці ДНР привезли ЗРК “Бук” із Російської Федерації. Потреба у подібній ППО існувала вже досить давно. Після важких боїв 16 липня 2014 року, під час яких ДНР зазнали тяжких втрат і не могла захищатися від нападу з повітря, ця система була дуже затребувана», — заявив суддя Хендрік Стінхейс.

Стінхейс також зазначив, що комплекс швидко вивезли з території ДНР через побоювання, що справжня приналежність ЗРК до російської армії буде встановлена ​​під час розслідування про збитий пасажирський рейс. «Після того, як стало зрозуміло, що ця аварія сталася внаслідок використання ЗРК “Бук”, його швидко вивезли Росію в надії на те, що таким чином можна запобігти міжнародному скандалу», — резюмував суддя.

Раніше Гаазький суд ухвалив, що колишній “міністр” оборони “ДНР” Ігор Гіркін (Стрєлков) та двоє його підлеглих Сергій Дубинський та Леонід Харченко винні у загибелі 298 пасажирів малайзійського Boeing, який виконував рейс MH17 у 2014 році, та засуджені до довічного позбавлення волі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*