Home » АРМІЯ » Годину запитань до уряду, де мало звітувати міністерство у справах ветеранів, скасували

Годину запитань до уряду, де мало звітувати міністерство у справах ветеранів, скасували

У Верховній Раді сьогодні мала бути година запитань до уряду, планували заслухати звіт міністерки ветеранів Юлії Лапутіної, але звітування урядовців скасували. Про це повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Розумію, звітувати немає про що. У ветеранському середовищі зростає напруга і невдоволення міністром, яка не спромоглася за три роки на посаді затвердити ветеранську стратегію. Здається, під час війни Міноборони і Мінвет мають бути ключовими міністерствами, але його не видно і не чутно», – констатує Геращенко.

«Крісло під міністром хитається, пані Лапутіну найближчим часом відправлять у відставку. Але немає кандидата на нового міністра. Слуги закінчилися. Сьогодні у ВР – тільки блокуючі постанови по скандальному законопроєкту 10037 про військовий ПДФО», – пояснила Ірина Геращенко.

Народна депутатка Вікторія Сюмар також зауважила, що до міністерства у справах ветеранів накопичилося багато запитань.

«Сьогодні в Раді мав бути День уряду зі звітом міністерки у справах ветеранів Лапутіної. Мала до неї багато питань:

  • чому мінветеранів досі не розробило стратегію ветеранської політики в країні, де буде щонайменше мільйон ветеранів війни?
  • чому не вони розробили закон про автоматичне отримання УБД і якщо це вже ми нарешті дотисли, то коли уряд розробить всю підзаконку?
  • коли буде автоматичне нарахування пільг після отримання УБД, так як військовий не може приїхати з фронту для стояння в черзі пенсійного фонду та інших установ?
  • що в нас із забезпеченням протезами?
  • що із офіційною державною програмою подолання ПТСР?
  • що з гарантіями працевлаштуванням ветеранів і ветеранів з інвалідністю?
  • що, врешті, з перспективою демобілізації? Бодай поранених і вже обмежено придатних?

Відповідей не було. Лапутіна не прийшла. Уряд теж. На парламент традиційно поклали болт. Чемних слів для опису цієї ситуації у мене для вас немає», – обурюється Сюмар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*