Home » Коментар експерта » Лактіонов: великий Гундич і маленька корупція

Лактіонов: великий Гундич і маленька корупція

главред Андрей Лактионов

Все велике починається з малого.

На початку жовтня 2016 року тодішній виконуючий обов’язки голови  Житомирської облдержадміністрації Ігор Петрович Гундич виграв конкурс на посаду голови Житомирської обласної державної адміністрації. За підсумками конкурсу Ігор Гундич цілком прогнозовано став найкращим серед 16 претендентів на посаду очільника Житомирської області.

Під час представлення нового голови облдержадміністрації в Житомирі президент Порошенко тоді сказав, що був дуже жорсткий і конкурентний конкурс і його виграв Ігор Гундич. Гундич відпові президенту і сказав наступне: «Вважаю своїм обов’язком виправдати ваші сподівання у втілені державних реформ. Я маю за честь бути у команді президента»…

Тобто, серед всіх кандидатів Ігор Гундич тоді показав найкращу ерудицію,  найкраще розуміння своїх завдань і посадових обов’язків, а також найкраще, підкреслюю, найкраще знання українського законодавства. І, втому числі, щодо запобігання і протидії корупції. Та головне – все це особисто підтвердив сам тодішній президент країни Петро Порошенко.

Але, мабуть, знати закони та їх виконувати – це не зовсім одне й те ж саме. І, схоже, саме так вважає більш як рік тому призначений голова Житомирської облдержадміністрації. Адже невдовзі Ігор Гундич поїхав до міста Малина, аби особисто представити там нового голову Малинської райдержадміністрації.

Команда Порошенко: Гундич, Сухомлин, Зубко, Розенблат

Але ще до того представлення в Малині Ігор Петрович заїхав до місцевого підприємства «ЮНІГРАН», на якому виготовляють плитку. І на тому підприємстві державному чиновнику, голові Житомирської облдержадміністрації Ігорю Петровичу Гундичу подарували сертифікат на 200 квадратних метрів плитки, що виготовляється на цьому підприємстві. Ігор Петрович тоді подякував за плитку і сказав, що подумає, де її ще покласти.

Тоді про цей подарунок Гундичу написали в багатьох житомирських засобах масової інформації та й сам Ігор Петрович ніяк цього не спростовував. Але чомусь ніхто і ніде тоді не поставив запитання – а за що такий подарунок керівнику області?  І чому підприємство, яке працює та сплачує податки, зробило чиновнику такий подарунок, вартість якого складає щонайменше від 40 до 60 тисяч гривень?

Державний чиновник не має права отримувати такі подарунки. Адже згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», з якого Ігор Петрович успішно здавав іспит, це є ознакою корупційного діяння у вигляді незаконного одержання посадовою особою матеріальних та нематеріальних благ, послуг, переваг.

 Ну ладно, можливо Ігор Петрович, переможець жорсткого і конкурентного конкурсу, про що говорив Порошенко, швидко забув, що таке корупція і як їй запобігати та протидіяти. Але чому про це забули ті, хто стоїть на сторожі закону? Чому ніяк на це не відреагувала прокуратура, поліція, СБУ і чому вони досі мовчать? Чи може тому, що це член команді Порошенка?

Далі Ігор Гундич особисто від себе подарував сертифікат житомирським спортсменам. Що це таке? Невідомо, але спортсмени купили на нього дві байдарки, які коштують 140 тисяч гривень. Тому до Ігора Гундича ще одне запитання – а що то був за сертифікат і хто йому знову його дарував? Та головне – за що?

До речі, щодо боротьби із корупцією – прокуратура, поліція та СБУ досі мовчать. Але вони знову розповідають, що працюють та борються із корупцією. Навіть, саджають за це до тюрми. Але, чомусь, не тих, хто займається корупцією, а тих, хто про цю корупцію пише.  Серед них багато журналістів, яких які негативно висловлюються щодо дій українських чиновників. Які не крадуть і не дерибанять. А просто отримують ось такі сертифікати і не тільки.

Вибачте, якщо комусь і зіпсував корупцією Гундича настрій, але на цьому все. І всього всім доброго.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*