Home » ЕКОНОМІКА » Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

Проміжний звіт щодо діяльності робочої групи заслухали під час останнього засідання Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань будівельного права.

До складу групи, утвореної у червні 2023 року, входять народні депутати, представники профільних державних органів та організацій, дотичних до містобудування, а також представники НААУ (голова Комітету з питань будівельного права Олег Поваляєв та членкиня комітету Надія Гніздовська). Адвокати брали безпосередню участь у формуванні пропозицій робочої підгрупи МБК Г-4 «Будівельне право».

Після затвердження концепції робоча група планує вже до кінця цього року розробити текст проекту кодексу, презентувати його на профільному комітеті ВР та провести парламентські слухання.

Фінальна редакція документу з’явиться лише в 2025 році. Після реєстрації проекту обіцяють провести публічні обговорення правок до першого і другого читання, після чого Містобудівний кодекс має бути ухвалений у цілому як закон.

Задачами ухвалення кодексу у робочій групі вбачають

  • систематизацію містобудівного законодавства. Планується зібрати та кодифікувати українське законодавство, пов’язане з містобудуванням, в єдиний комплексний законодавчий акт.
  • збалансування інтересів зацікавлених сторін. Обіцяють забезпечити справедливий баланс інтересів між усіма зацікавленими сторонами міського розвитку, сприяючи справедливому та інклюзивному зростанню.
  • впровадження кращих європейських практик. Українські стандарти міського розвитку приведуть у відповідність до кращих європейських практик, підтримуючи прагнення України до членства в ЄС.
  • підвищення стандартів міського розвитку. Йдеться про створення безпечних, функціональних, сталих, екологічних та естетично привабливих міст.

З текстом проміжного звіту можна ознайомитися за посиланням.

Також нагадаємо, 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (на базі проекту №5655 від 11.06.2021). Втім, його так і не підписав Президент України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*