Home » ЕКОНОМІКА » Навіщо Фрідман написав листа про націоналізацію Альфа-Банку?

Навіщо Фрідман написав листа про націоналізацію Альфа-Банку?

Російський мільярдер написав голові Нацбанку України пропозиції щодо майбутнього Альфа-Банку. У чому сенс листа Михайла Фрідмана? Про це пише “Ліга. Фінанси”.

Російський бізнесмен Михайло Фрідман, схоже, втрачає надію зберегти один із найбільших українських активів — Альфа-Банк. Там сьогодні підтвердили, що власник Альфи направив до Національного банку України лист із пропозиціями щодо фінансової установи. А саме: бізнесмен готовий або інвестувати в банк, або ж у разі потреби передати банк під контроль держави.

З першого погляду, такий лист змінює мало чого — держава вже провела підготовчу роботу для націоналізації банку (деталі читайте тут). У чому тоді сенс листування і навіщо було його оприлюднювати через ЗМІ?

14 жовтня в ЗМІ поширилося повідомлення про лист бізнесмена Михайла Фрідмана Андрію Пишному, новому очільнику Нацбанку. В ньому акціонер українського Альфа-Банку виклав свої пропозиції щодо майбутнього фінустанови.

По-перше, автор офіційно перед НБУ підтвердив готовність інвестувати у нього $1 млрд – мова йде про масштаби можливої докапіталізації банку. Щоправда, є розрахунки, які свідчать про значно менші потреби у цьому.

По-друге, Фрідман фактично уперше дав свою згоду на націоналізацію банку. Згідно з листом, він готовий безоплатно передати свою частку в банку державі чи акціонеру, якого вона запропонує.

Водночас Фрідман не вважає прийнятним обидва варіанти одночасно. Мова у листі йде або про докапіталізацію в $1 млрд, або націоналізацію. Про докапіталізацію, а потім націоналізацію банку — не йдеться.

Фрідман зазначив, що цього місяця представники Альфи мають зустрітися з регуляторними органами ЄС. Вони обговорюватимуть можливість докапіталізації коштом заморожених антиросійськими санкціями грошей мільярдера.

Лист Фрідмана до Пишного був опублікований ані Альфою, ані НБУ. Копія цього листа з’явилася у розпорядженні інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”.

У ЗМІ на запит LIGA.net повідомили про неможливість розкрити джерело, що надало копію тексту. Не надали копію листа на запит LIGA.net у Нацбанку та Альфа-Банку.

У пресслужбі Альфа-Банку підтвердили LIGA.net дійсність такого документа. Там надали коментар про лист від акціонера банку на адресу глави НБУ, а згодом повідомили про відкликання коментаря.

Отримання відповідного листа підтвердили в Нацбанку. “Національний банк отримав лист від АТ “Альфа-Банк”, в якому задекларовані наміри окремих власників істотної участі збільшити капітал банку”, — відповіли на запит LIGA.net у пресцентрі НБУ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*