Home » СУСПІЛЬСТВО » Переселенців, які не проживають за місцем реєстрації, позбавлять виплат

Переселенців, які не проживають за місцем реєстрації, позбавлять виплат

Законодавством передбачено інформування відповідних органів про зміну місця перебування ВПО або про повернення їх до місць постійного проживання.

Представники управлінь соціального захисту перевірять ВПО за місцем їх реєстрації. Якщо вони там не мешкають, виплати їм будуть припинені з наступного місяця. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
“З огляду на велику кількість звернень і від правоохоронних органів, і від представників місць, де розміщені ВПО, про те, що частина переселенців не перебувають за місцем фактичної реєстрації, ми вводимо систему перевірок за ризик-орієнтованим принципом. Ми хочемо зрозуміти, яким чином виконується норма законодавства про інформування державних органів щодо переміщення таких осіб”, – наголосив Музиченко.
Чиновник нагадав, що законодавством передбачено інформування відповідних органів про зміну місця перебування ВПО або повернення їх до місць постійного проживання. Також статус ВПО втрачають особи, які виїжджають за кордон.
Якщо під час перевірки буде виявлено, що переселенців немає за місцем реєстрації, про це складуть акт, і в 10-денний термін переселенець має звернутися до органів соцзахисту за місцем реєстрації, щоб особисто підтвердити ідентифікацію. Якщо цього не станеться, переселенець з наступного місяця позбавляється виплат як ВПО.
“Говорячи про ризико-орієнтований принцип, ми маємо на увазі вибіркові перевірки. Зрозуміло, що перевірити всі майже 5 млн переміщених осіб фізично неможливо. Тому ми робитимемо це за зверненнями, наприклад, правоохоронців. Ми повинні переконатися, що люди, які потребують турботи, справді є, і держава правильно надає їм підтримку”, – наголосив заступник міністра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*