Home » ЕКОНОМІКА » Змова на торгах від «Укрзалізниці»

Змова на торгах від «Укрзалізниці»

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду постановою від 11 травня 2023 року відмовив у задоволенні касаційної скарги ПрАТ «Юнікон» про визнання частково недійсним та скасування рішення Антимонопольного комітету України від 19.12.2019 № 831-р. Цим рішенням Комітет оштрафував підприємство за змову на чотирьох закупівлях запасних частин до пасажирських вагонів, що оголошувалися «Укрзалізницею».

Як встановив Комітет, «Науково-виробниче підприємство «Ріст» та ПрАТ «Юнікон» узгоджували свою поведінку під час участі у торгах з метою усунення змагання між собою. Зокрема, відповідачі підготували та надали ідентичні документи з однаковими властивостями файлів у пропозиціях конкурсних торгів. Окрім цього, Комітет встановив наявність господарських відносин між обома компаніями. При цьому змагальність під час торгів та конфіденційність, як важлива складова цього процесу, є невід’ємною умовою проведення закупівель.

Зважаючи на ці та низку інших доказів, АМКУ визнав, що відповідачі вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів чотирьох торгів. За це, зокрема, ПрАТ «Юнікон» було оштрафовано на загальну суму 27 536 409 грн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*