Home » АРМІЯ » Південна Корея і США почнуть переговори про розміщення ПРО через дії КНДР

Південна Корея і США почнуть переговори про розміщення ПРО через дії КНДР

Влада Південної Кореї заявила, що Сеул і Вашингтон почнуть переговори про розміщення на Корейському півострові американської системи протиракетної оборони (ПРО) у відповідь на зростаючу загрозу з боку КНДР. Про це в неділю, 7 лютого, повідомляє Reuters.

Йдеться про новітні комплекси THAAD (Terminal High Altitude Area Defense System), здатних знищувати балістичні ракети меншої і середньої дальності за кілька хвилин до ураження цілі, відзначає РІА Новини.

«Якщо THAAD буде розміщений на Корейському півострові, він буде направлений виключно проти Північної Кореї», – заявив високопоставлений представник південнокорейського військового відомства.

Тим часом, як відзначає РІА Новини з посиланням на розвідку Південної Кореї, Пхеньян приступив до підготовки до п’ятого ядерного випробування.

Раніше 7 лютого КНДР здійснила запуск ракети далекого радіусу дії в південному напрямку над Жовтим морем. Як повідомляє ЦТАК, вона успішно вивела на орбіту супутник Kwangmyongsong-4 ( «Яскрава зірка-4»), призначений для спостереження за Землею. Він здійснює виток навколо планети з періодичністю один раз в 94 хвилини. У заяві ЦТАК наголошується, що Пхеньян має намір і надалі запускати супутники.

Одночасно південнокорейське агентство «Енхап» повідомило, що ракета згоріла в повітрі.

У зв’язку із заявами Пхеньяна про запуск власного супутника Рада Безпеки ООН вирішила провести екстрене засідання. У Москві, коментуючи дії КНДР, заявили, що влада Північної Кореї «грає на руку» тим, хто робить ставку на військове протистояння.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*