Home » АРМІЯ » Росія не збирається скорочувати ядерний потенціал!

Росія не збирається скорочувати ядерний потенціал!

Продовження російсько-американських переговорів про скорочення ядерних озброєнь виключено, оскільки рівень наявних у Москви ядерних боєзарядів і їх носіїв і так знижений до параметрів, які існували в кінці 1950-х – початку 1960-х років. Про це в суботу, 6 лютого, заявив РІА Новини заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

«Ц. обставинe дуже важливо розуміти, причому не тільки колегам у Вашингтоні, а й усім тим в міжнародному співтоваристві, хто продовжує, ігноруючи факти, агітувати за подальші ядерні скорочення», – пояснив він.

Рябков зазначив, що переговори неможливі ще з кількох причин. Так, США продовжують розвивати глобальну систему протиракетної оборони (ПРО) і програму глобального неядерного удару для обеззброєння ядерних сил, що, за оцінками Москви, дестабілізує ситуацію.

«Третій момент, про який необхідно сказати, (…) це повна відсутність політичної логіки і здорового глузду в пропозиціях “роззброюватися” в умовах, коли нинішня адміністрація США протягом тривалого часу докладає цілеспрямовані зусилля з підриву оборонного і оборонно-промислового потенціалу Росії через свою  політику санкцій», – додав представник зовнішньополітичного відомства.

Одночасно дипломат заявив, що, якщо «всі згадані обставини зміняться і наші заклопотаності і пріоритети будуть враховані», то російська влада розгляне питання про продовження переговорів.

Заява Рябкова прозвучала у відповідь на промову офіційного представника Білого дому Джоша Ернеста, який 5 лютого повідомив, що у Вашингтоні закликають Москву до подальшому переговорів про скорочення ядерних арсеналів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*