Home » ВІДЕО » Правозахисний вікенд у Житомирі

Правозахисний вікенд у Житомирі

IMG_20171007_1220387 жовтня 2017 року Олександра Романцова – заступник голови «Центру громадянських свобод», прочитала у Житомирі лекцію інтерактивного вступного курсу про права людини.

Перед лекцією відбулася зустріч, на якій розповіли про кампанію «Let my people go» за звільнення українців – політичних в’язнів в РФ. Перед житомирянами виступили Петро Виговський – мешканець Коростенщини, батько одного із засуджених нібито за шпигунство в інтересах України в Криму (його син поїхав на зустріч у Сімферополь і тепер в колонії у Росії відбуває 11-річне покарання). А також Алімом Алієвим – співзасновником «Крим-SOS». Присутнім розповіли про 76-річного кримського татарина Сервера Караметова, котрого затримали за одиночний пікет, дозволений федеральним законодавством. Та про інших в’язнів і затриманих, що свідчить про намагання російської влади залякати кримських татар.

IMG_20171007_131017Учасники мали змогу підписати листи до політичних в’язнів в РФ і приєднатися до мережі правозахисників, які намагаються захищати їх права. Пролунала і пропозиція: у зв’язку із обмеженими ресурсами українських правозахисників та дипломатів в РФ – а треба їздити по всій Росії по СІЗО, винаймати місцевих адвокатів та інше, звернутися до дипломатичних відомств інших держав. А саме домовитися про консульську підтримку дипломатами інших країн українських громадян в РФ. – Певні прецеденти в світі були у випадках розірвання прямих дипломатичних відносин між країнами, тому посилаючись на стан часткової неоголошеної війни між Україною та РФ з анексією Криму, є підстави для використання такого механізму.

Під час двогодинної лекції, учасникам розповіли про генезис прав людини, їх нормативне закріплення та покоління прав і свобод людини. Неодноразово на прикладах продемонстровано види дискримінації та безправ’я, а також його наслідки. Акцентовано увагу на проблеми захисних механізмів прав і свобод людини, і навіть проблематику визнання значної кількості прав і свобод в різних країнах, державах, спільнотах.

Богдан Бондаренко

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*