Home » Кримінал » На кого працює районна поліція і чи буде безстороннім суддя?

На кого працює районна поліція і чи буде безстороннім суддя?

Завтра відбудеться чергове судове засідання за скаргою на дії слідчого Житомирського райвідділу поліції у кримінальному провадженні за ситуацією із земельною ділянкою державного лісу на в’їзді в село Довжик, який вирубано, огороджено та забудовано в інтересах ТОВ «Аскона-Південь».

Якби в Україні були правоохоронні органи (компетентні та чесні офіцери) та не було корупції, ми б мали належне розслідування за фактами:

– самоуправства та самовільного захоплення земельної ділянки;

– незаконної вирубки лісу;

– службової недбалості посадових осіб держлісгоспу, обласного управління лісомисливського господарства та обласної державної адміністрації;

– службової недбалості працівників поліції;

– підробки документації (внесення до офіційних документів недостовірної інформації) – відповідей на кшталт «нема тут забору», «земельна ділянка лісу не забудована», «виявили вирубку лісу у 2018 році» (три роки нічого не бачили та ігнорували обов’язок обстежувати ліси) та т.ін.

В нашому ж випадку, група активістів з громадських організацій та громадських рухів (Богдан Коротун, Андрій Блощинський, Олег Чечевиця та інші) та мешканців Довжика (Наталія Куркчі та інші) намагаються змусити органи державної влади вжити якихось заходів та припинити беззаконня. А також належним чином розслідувати кримінальні провадження.

Нажаль, ми бачимо, що поліція району явно працює в інтересах промислового підприємства:

– відмовлялася порушити кримінальні провадження (довелося спонукати через слідчого суддю);

– не проводить належне розслідування і хоче закрити провадження;

– не визнає громадян потерпілими, хоча саме вони є власниками вирубаного лісу та землі згідно ст. 13 Конституції України та ст. 7 Лісового кодексу.

Завтра суддя Богунського районного в місті Житомирі суду Перекупка І.Г. вирішуватиме, чи визнавати голову ГО «Збереження лісів Полісся» Богдана Коротуна потерпілим у кримінальному провадженні: чи законні дії та бездіяльність слідчого Житомирського РВП Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції Рибачук Г.В., яка відмовилася визнати його потерпілим.

Справу почали слухати 22 жовтня, але слідчий суддя не зміг винести рішення протягом одного судового засідання: слідча наговорила таке, що прокурору та судді знадобилася перерва, щоб осмислити.

Проілюструємо оголошеним під час судового засідання юридичним аналізом від адвоката потерпілого:

  1. Кримінальне провадження №12018060170000713 від 16.08.2018р. порушено по факту самоправних дій (ст. 356 КК України) суб’єкту господарювання ТОВ «АСКОНА-ПІВДЕНЬ» (код 24962264).
  2. З огляду на диспозицію п.1 ч.1 ст. 477 КПК України, кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочато слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених зокрема статтею 356 (самоправство – щодо, дій , якими заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян або інтересам власника)
  3. Відповідно до ч.1,2 ст. 55 КПК України, потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди. Права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

Отже: або поліція не мала потерпілого і не могла внести до ЄРДР кримінальне провадження про самоправство посадових осіб ТОВ «Аскона-Південь» за заявою Богдана Коротуна, або цим потерпілим є заявник Богдан Коротун і він незаконно не визнається слідчим потерпілим у справі.

Ситуація очевидна: районна поліція не хоче проводити належне розслідування дій посадових осіб ТОВ «Аскона-Південь» – і тому не визнає потерпілими Богдана Коротуна та інших заявників, бо вони ж подаватимуть клопотання та примушуватимуть через прокуратуру та слідчого суддю робити слідчі дії!

А тепер декілька запитань: чи припинить пан Крошка так явно відпрацьовувати в інтересах багатого підприємства ТОВ «Аскона-Південь»?

Чому бездіє прокуратура – процесуальний керівник у справі?

Невже Олег Мостиховський не знає про цю резонансну ситуацію, коли активісти змушені були демонтувати огорожу, яка за документами не існує (держгеокадастр та держбудінспекція не бачать і не реагують)? – а він, до речі, є – заступником прокурора Житомирської області і нещодавно звітував на комісії облради; був прокурором району (очолював місцеву прокуратуру); мав нерухомість в межах Оліївської ОТГ та контролював питання видобутку та реалізації піску.

Сподіваємося, що завтра 25.10.2018 суддя Перекупка нарешті застосує закон і змусить поліцію допустити Богдана Коротуна до кримінального провадження в якості потерпілого. І те, що принципово не хоче робити слідчий – буде спонукати робити громадянський діяч!

Ця ухвала суду може увійти в історію, бо буде рецептом належного розслідування подібних справ, в яких відчувається велике корупційне стимулювання, і як наслідок – тотальна бездіяльність органів влади та правоохоронних органів. Всі отримали свої хабарі і не хочуть нічого робити – але громадські діячі будуть спонукати не лише пікетами, публікаціями та скаргами, а й процесуальною активністю в конкретних кримінальних провадженнях…

І наостанок: чи погодяться депутати облради під кінець пленарного засідання (вони ж хочуть щоб активісти виступали не на початку) послухати інформацію про бездіяльність Житомирської облдержадміністрації, яка формально вказана власником частково забудованої ділянки державного лісу? Про дивну поведінку керівника Житомирського районного відділення поліції п. Крошку та його слідчу? – хоча землі облагролісу перетворюють на промислові (кар’єри з видобутку піску) у Коростишівському районі і нічого з цим депутати облради не роблять незважаючи на виступи таких громадських діячів, як Сергій Ткачук на попередніх сесіях…

Богдан Бондаренко

Сподобався текст? Бажаєш більше текстів від автора? Є можливість підтримати автора, щоб він мав можливість працювати над іншими публікаціями? – Ви можете перерахувати йому «подяку» на банківську картку Приватбанку 5169-3600-0281-3495.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*