Home » Війна » РФ призупиняє участь у «зерновій угоді»

РФ призупиняє участь у «зерновій угоді»

У міноборони росії заявили, що рф призупиняє участь у «зерновій угоді». Кажуть, що причиною став «теракт» щодо кораблів чорноморського флоту та цивільних суден, який нібито здійснила Україна з участю спеціалістів із Великої Британії.

Про це пише російське пропагандистське медіа «РИА Новости», повідомляє “Громадське”.

Ідеться про вибухи, які сталися в Севастополі зранку 29 жовтня. Через це зазнав ушкоджень щонайменше один російський тральщик. Окупанти кажуть, що українці нібито залучили 9 безпілотників та 7 автономних морських безпілотників.

росіяни кажуть, що «той самий підрозділ британських спеціалістів», який допомагав українцям влаштувати вибухи в Севастополі, також причетний до підривів «Північних потоків».

У британському Міноборони назвали звинувачення росіян «фальшивими заявами епічного характеру».

«Ця вигадана історія більше говорить про суперечки, які точаться всередині російського уряду, ніж про Захід», — кажуть у відомстві.

Відреагували на це й в Україні. Голова Офісу президента Андрій Єрмак написав, що росія вдається до примітивного шантажу в усьому.

«Вигадки про “брудну бомбу”, з яких сміється весь світ. Вигадані теракти на власних об‘єктах… Все надто примітивно та передбачувано. Агонія злочинців, які не можуть зрозуміти, що інфантильними ультиматумами вони нічого не досягнуть. І що їхній час добігає кінця», — вважає Єрмак.

Відреагував на рішення росії й міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. «Ми попереджали про плани рф зірвати Чорноморську зернову ініціативу. Тепер москва під надуманим приводом блокує зерновий коридор, який забезпечує продовольчу безпеку мільйонів людей», — написав він.

Кулеба закликав інші держави вимагати від рф «припинити голодні ігри» та повернутися до своїх зобов’язань.

Водночас в МЗС рф уточнили, що призупинили «зернову угоду» на невизначений термін.

Доповнено о 20:00. Заступник речника генерального секретаря ООН Фархан Хак у коментарі «Суспільному» зазначив, що ООН вже знає про рішення російської влади та підтримує з рф зв’язок.

«Життєво важливо, щоб усі сторони утримувалися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу Чорноморську зернову ініціативу, яка є надзвичайно важливою гуманітарною діяльністю, яка очевидно позитивно впливає на доступ до їжі для мільйонів людей у всьому світі», — сказав Хак.

27 жовтня в українському уряді повідомляли, що за 88 днів роботи «зернового коридору» з України попрямували 397 кораблів із вантажем у 9 мільйонів тонн агропродукції.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*