Home » Війна » Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини — прокуратура

Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини — прокуратура

Станом на 14 березня 2024 року, за даними Харківської обласної прокуратури, з окупованих територій Харківщини до Росії депортували 743 дітей.

Про це повідомив керівник регіональної прокуратури Олександр Фільчаков під час брифінгу у харківському Медіа Хабі, передає видання “Ґвара“.

Зазначено, що з цієї кількості 250 дітей вже повернулися в Україну, 103 перебувають у Росії з родичами, а місце знаходження 390 дітей наразі залишається невідомим.

Фільчаков також зазначив, що процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях цієї категорії здійснюється безпосередньо Офісом Генерального прокурора.

Нагадаємо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець раніше заявляв, з посиланням на російську сторону, про вивезення близько 700 тисяч дітей з України. Однак під час міжнародної конференції з прав людини «Свобода або страх» Лубінець повідомив про офіційно підтверджений факт вивезення понад 19,5 тисяч дітей.

Більшість з депортованих є дітьми, які опинилися на тимчасово окупованих територіях ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Точна кількість вивезених дітей у різних регіонах залишається невідомою.

У листопаді 2023 року Єльський університет опублікував дослідження, згідно з яким понад 2,4 тисячі дітей віком від 6 до 17 років були перевезені до 13 закладів по всій Білорусі з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Міжнародний Червоний Хрест розслідує викрадення українських дітей та їх вивезення білоруським Червоним Хрестом до Білорусі, передавши цей випадок на розгляд Комітету з Відповідності та Посередництва, який розслідує питання порушення статуту Червоного Хреста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*