Home » Кримінал » Розслідування у справі “Роттердам+” завершено

Розслідування у справі “Роттердам+” завершено

“Роттердам+” – це формула розрахунку вартості електроенергії, що виробляється тепловими електростанціями. У ціну електроенергії закладено вартість вугілля у порту міста Роттердам у Нідерландах плюс вартість його транспортування до України, до того ж двічі. При тому, що левову частку вугілля (понад 90%) купували не в Нідерландах, а в Україні чи на окупованих територіях, що дозволяло теплоелектростанціям отримувати надприбутки, пише ZN.UA

Формулу було прийнято у 2016 році, та через її застосування теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова і державного “Центренерго”, почали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

«ДТЕК» купляли вугілля по 600 гривень за тонну в ОРДЛО, а тут по «Роттердаму +» продавали по 1700. 200% прибутку! Тільки за 2016 рік після введення «Роттердаму +» «ДТЕК» заробив на тарифах 10 мільярдів гривень додатково. Вугілля складає 15-20%», – зазначав у 2019 році в інтерв’ю Радіо Свобода народний депутат від «Самопомочі» Павло Костенко.

Оновлений склад групи прокурорів САП за результатами спільної роботи оновленої групи прокурорів та детективів НАБУ після детального аналізу зібраних у справі доказів ухвалив низку важливих процесуальних рішень, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зокрема, шести особам, які причетні до запровадження так званої формули “Роттердам+”, змінили формулювання підозр про заподіяння 18,87 млрд гривень збитків споживачам електроенергії протягом 2016-2017 років.

Про зміну підозри повідомлено:

  • колишньому голові Національної комісії з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ);
  • директору ДП “Оператор ринку”, який на момент запровадження “Роттердам+” був членом НКРЕКУ;
  • начальнику відділу НКРЕКУ;
  • керівнику управління НКРЕКУ;
  • заступнику комерційного директора однієї із приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України;
  • директору департаменту однієї з компаній цієї групи.
  • Дії всіх осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

22 вересня 2022 року САП та НАБУ, визнавши зібрані в ході досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, повідомили стороні захисту про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів кримінального провадження.

Одночасно прокурори САП спільно з детективами НАБУ продовжують розслідування можливого завдання збитків за так званою формулою “Роттердам+” протягом 2017-2018 років.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*