Home » СУСПІЛЬСТВО » СБУ запідозрила митрополита УПЦ МП у підривній діяльності проти України

СБУ запідозрила митрополита УПЦ МП у підривній діяльності проти України

СБУ запідозрила митрополита Кіровоградської єпархії УПЦ у «прокремлівських» поглядах

Служба безпеки України запідозрила колишнього митрополита Кіровоградської єпархії Української православної церкви (УПЦ МП) у підривній діяльності проти країни. Відомство стверджує, що він виправдовував «захоплення Криму» і поширював «прокремлівські» погляди у регіоні, входячи до оточення патріарха Московського та всієї Русі Кирила. Повідомлення наводиться у Telegram-каналі СБУ.

За твердженням спецслужби, митрополит, ім’я якого не наводиться, координував дії з патріархом Кирилом, перебуваючи з ним на постійному зв’язку та отримуючи вказівки у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей у Росії. “У церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, в них російські автори ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим”, – заявляє СБУ.

Євгеній Кузнєцов, воїн-доброволец

Давно  пора закрити та розігнати це крімлівсько-сатаниське кубло! ФСБшники в рясах ведуть ворожу пропагандиську діяльність на землях нашої славетної Украиїни. Наш Презедент дав чітко зрозуміти, що не допустить подібного! – заявив голова Союзу воїнів-добровольців Євгеній Кузнєцов.

Силовики провели обшук на території єпархії, вилучивши літературу та документи. Також опубліковано спільну фотографію митрополита з Кирилом. СБУ повідомила його про підозру за кримінальною статтею про порушення рівноправності громадян, ведеться розслідування. За словами спецслужби, зібрано «неспростовні докази вини» колишнього керівника Кіровоградської єпархії.

Раніше СБУ провела обшуки у багатьох єпархіях, монастирях і храмах України.

Крім того, 2 грудня президент країни Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки та оборони щодо обмежувальних заходів щодо представників релігійних організацій,  пов’язаних з ворожою країною.

Сергій Сербін

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*