Home » Кримінал » ШАРІЙ ЗАЙНЯВСЯ ВИМАГАННЯМ В УКРАЇНІ: погрози, підпали та спроба вбивства

ШАРІЙ ЗАЙНЯВСЯ ВИМАГАННЯМ В УКРАЇНІ: погрози, підпали та спроба вбивства

Євгеній Кузнєцов, воїн-доброволец

Анатолій Шарій, якого СБУ звинувачує у роботі на Росію, замовляє в Україні підпали і розстріли будинків з метою вимагання коштів. Про це нове громадське розслідування «Союзу воїнів-добровольців» (СВД).

Жертвою Шарія став 25-річний мешканець Черкас Юрій Лещенко – член команди благодійного міжнародного криптопроекту. Сам Шарій раніше рекламував проект. Однак згодом вимагав кругленьку суму від організаторів. Отримавши відмову організаторам почали надходити погрози. Про це стало відомо СВД від одного з учасників проекту, який мав доступ до закритих чатів з Шарієм.

Погрожувати — звичайна практика для Анатолія, як і втілювати свої погрози в життя. Раніше колишній член його однойменної партії, яку згодом заборонили в Україні, Микола Роженко розповідав, що за його побиттям може стояти сам Шарій. Уродженця міста Черкаси Шарій не став бити майже до смерті, а вирішив організувати підпали. Будинки Юрія та його родичів почали підпалювати. А одну із квартир і зовсім розстріляли з вогнепальної зброї кілька разів.

Наше громадське розслідування встановило, як все відбувалось.

25 грудня 2023 року Шарій опублікував у себе в приватному закритому каналі пост, у якому пообіцяв «легке тепло у смердючі нори», а це фактично погроза смертю його «опонентам». Сам пост Шарій швидко видалив, але в мережі залишилися його скріншоти.

Далі, 28 грудня, Юрію та його родичам почали приходити перші погрози в Telegram із закритих акаунтів: у повідомленнях були фотографії закривавлених людей із коментарем: «Ви повернете все і навіть більше».

Того ж дня у Черкасах сталися перші підпали. Постраждала квартира по вул. Тараскова, де прописано Юрія Лещенка зі своїми батьками, а також житло сімейства Тарануха — батьків чоловіка рідної сестри Лещенка.

На ранок, після підпалів, усім членам сім’ї надійшло повідомлення з фотографією рідного брата чоловіка сестри, чиї квартирні двері підпалили та відео самого підпалу.

Обвинувачений у держзраді Шарій на пожежах не зупинився і продовжував вчиняти злочинні дії щодо Юрія та його ні в чому невинних родичів. 20 січня 2024 року на адреси, де вже було скоєно підпали, невідомі особи вчинили збройний напад, розстрілявши квартирні двері та вікна з автомата «Калашнікова». Мешканці обох помешкань дивом не постраждали.

«Шарій почав погрожувати мені, тому що я є представником команди, у якої він вимагає гроші. Потім тому, що я ще до підпалів і розстрілу назвав публічно його погрози «імпотентними» в коментарях одного з чатів у Telegram», — заявляє постраждалий.

«Вважаю, що такі психопати, як Шарій, мають сидіти за ґратами. Анатолій несе загрозу не лише людям, які з ним мали ділові відносини або якось на його адресу висловлювалися. Шарій несе загрозу і випадковим людям, тому що, наприклад, один з підпалів, який був направлений на мене, помилково вчинили випадковим людям», — доповнює Лещенко.

За словами Юрія, погрози поширювалися на дуже широке коло людей, пов’язаних з ним: «Шарій погрожував всім моїм родичам, погрожував моїй дружині, яка на той момент перебувала в ЄС, погрожував мені, погрожував безпосередньо моїй мамі, яка проживає на території Кіпру в Лімасолі. Моя сестра у Польщі боялася випускати своїх дітей надвір кілька тижнів».

За фактами підпалів та замахів на життя членів родини Лещенків постраждалими було подано заяви до ГУ НП у Черкаській області.

Дуже сподіваємось, що викладена історія стане прикладом для інших, які хочуть мати будь які відносини з Анатолієм Шарієм.  Матеріали нашого розслідування, в т.ч. не публічні напрацювання, департаментом оперативного реагування СВД будуть передані НацПолу.

Читайте також про інші громадські розслідування СВД: Провокація Гундяєва на Закарпатті не вдалася та Обман чи самопроголошення.

Голова СВД Євгеній Кузнєцов

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*