Home » ПОЛІТИКА » Стефанчук перевищив свої повноваження, і мета зрозуміла – перешкоджати міжнародній діяльності депутатів «ЄС»

Стефанчук перевищив свої повноваження, і мета зрозуміла – перешкоджати міжнародній діяльності депутатів «ЄС»

Руслан Стефанчук перевищив свої службові повноваження, підписавши розпорядження про закордонні відрядження народних депутатів, фактично закріпивши за собою право контролювати такі поїздки депутатів. Це рішення має бути скасоване. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу.

«Ми весь час протягом цього року стикалися з перешкоджанням нашій діяльності на міжнародній арені. Перешкоджанням діяльності як очільника нашої політичної сили Петра Порошенка, так і нас як народних депутатів», – підкреслила депутатка.

Вона нагадала, що співголова фракції Ірина Геращенко неодноразово була позбавлена можливості брати участь в роботі різних міжнародних організацій як офіційна представниця фракції, зокрема в Парламентській асамблеї ОБСЄ. Також Володимир Ар‘єв був позбавлений можливості участі як офіційний член від фракції в парламентській делегації ЄвроНЕСТ. «Мені, Марії Іоновій, Ірині Фріз, іншим колегам, на жаль, постійно ставили палки в колеса. І ми бачимо, що цей процес продовжується», – наголосила голова комітету.

«Вчора ми побачили нове розпорядження Голови Верховної Ради України про порядок закордонних відряджень. І ми розуміємо, що це розпорядження спрямоване безпосередньо проти однієї політичної сили, а саме фракції «Європейська Солідарність». На нашу думку, це розпорядження порушує засадничі речі представництва народними депутатами інтересів своїх виборців як всередині країни, так і на міжнародній арені», – заявила Климпуш-Цинцадзе.

«Ми вважаємо, що це розпорядження є перевищенням службових повноважень спікером і є, на жаль, тим розпорядженням, яке буде перешкоджати захисту національних інтернів України», – наголосила вона.

«В той час, коли нам потрібно посилити своє представництво на міжнародній арені для того, щоб не тільки наростити допомогу Україні, а просто зберегти ту допомогу Україні, яку ми маємо до цього часу», – сказала депутатка.

«Ми сподіваємося, що нам вдасться добитися спільно з іншими колегами, будемо закликати інших колег, відміни цього розпорядження. Ми готуємо цілий комплекс заходів для того, щоб не дати цим авторитарним тенденціям всередині українського парламенту розвиватися далі», – сказала вона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*