Home » Культура » Відновлення музею Шухевича: це послідовна позиція із відродження національної історії

Відновлення музею Шухевича: це послідовна позиція із відродження національної історії

Відновлення Фодном Порошенка знищеного російським «шахедом» Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові є продовженням послідовної діяльності із відродження національної пам`яті та історії України. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в ефірі «Прямого».

«Можна лише вітати ініціативу Петра Порошенка і його Фонду щодо відновлення музею», – наголосив Павленко.

Депутат також прокоментував результати соціологічного опитування, де 70% українців заявили, що вважають Україську Повстанську Армію та її головнокомандувача Романа Шухевича засновниками традиції спротиву агресору. Він підкреслив, що п’ятий Президент завжди працював у напрямку відродження національної пам`яті та відновлення історичної пам`яті.

«Петро Порошенко діє послідовно. Я пам’ятаю опитування 2014 року і попередні, які давали абсолютно інші цифри як в оцінці дій Української Повстанської Армії, так і взагалі з ключових питань історії та ідентифікації. Навіть щодо шляху до НАТО та інших речей, які зараз нам здаються абсолютно самоочевидними. Але тоді, 10 років тому вважалися неймовірними», – зауважив він.

«Наголос в гуманітарній політиці за часів Президента Порошенка якраз і полягав в тому, щоб повернути українцям їхню історію. Щоб через пам`ять, через усвідомлення нашого місця в історії і нашого українського розуміння історії бачити події в світі, бачити ставлення до того, що відбувається навколо нас, оборони від рашистської навали, і нашого шляху повернення до Європи, і вступу в ЄС і НАТО», – зазначив депутат.

«Часто в соціальних мережах ми бачимо, що опоненти запускають тезу: ну от, знову піар. Хочеться порадити позмагатися трохи у таких піарних кроках, приділити іншим можливим меценатам коштів і зусиль для того, щоб поверталася і українська історія, і українська пам`ять. І звичайно допомога нашим військовим та тим, хто її потребує», – додав Ростислав Павленко.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*