Home » ЕКОНОМІКА » Свердловини Укрнафти вводяться в експлуатацію

Свердловини Укрнафти вводяться в експлуатацію

Директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький

«Укрнафта» планує пробурити мінімум три нові свердловини у 2023 році 

В планах ПАТ «Укрнафта» на 2023 рік – буріння трьох нових свердловин, а також забурки бокових стовбурів ще на трьох свердловинах. 

Про це в інтерв’ю профільному виданню Expro розповів директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький. 

«У планах на цей рік – буріння трьох нових свердловин, а також забурки бокових стовбурів ще на трьох свердловинах… Це базовий план з буріння, той мінімум який ми ставимо собі. Будуть неглибокі свердловини 1 100 – 2 200 м, всі похилоспрямовані. Більш того, ми плануємо провести сейсміку і за результатами, можливо, пробуримо ще одну свердловину», – каже очільник «Укрнафти». 

Бурити компанія планує власними верстатами типу «Уралмаш 3Д-76» та ZJ-40, які хоч і застарілі, та мають задовільний робочий стан і дозволяють проводити буріння на невеликі глибини. 

Також на поточний рік «Укрнафта» запланувала провести 14 операцій ГРП (гідророзрив пласта) і ще три операції на нагнітальних свердловинах.

З початку року вже провели дві операції ГРП, в тому числі – на нагнітальній свердловині з застосуванням унікальної технології Fly Ash Frac з використанням виносної золи, це відходи роботи українських ТЕС. Така технологія дозволяє щонайменше втричі здешевити вартість операції порівняно з використанням традиційних пропантів. 

ПАТ «Укрнафта» може відновити видобуток нафти на близько 500 недіючих сьогодні свердловинах. 

Про це в інтерв’ю виданню Expro розказав директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький. 

«Ми вже ідентифікували приблизно 1 200 свердловин, які належать «Укрнафті», але знаходяться на чужих ліцензійних ділянках… можемо домовлятися про співпрацю з власниками спецдозволів, – пояснює очільник компанії. – Так само і у нас, крім 1 800 власних діючих свердловин, є ще 4 300 ліквідованих, у бездії тощо. Якщо провести детальний аудит, то, за нашими оцінками, можна відновити щонайменше 10%». 

Таким чином, пояснює Сергій Корецький, виходячи з сучасних технологічних можливостей відновлення і капітальних ремонтів, разом на ліцензійних ділянках «Укрнафти» та інших компаній можна відновити близько 500 недіючих сьогодні свердловин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*