19 січня 2025 року, у день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію свт. Василія Великого та чин великого освячення води у Володимирському патріаршому кафедральному соборі.
Напередодні свята, 18 січня ввечері, Патріарх відслужив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужило духовенство кафедрального собору.
За богослужінням підносились сугубі молитви за Україну, наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Церква підносила свої молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя чужинців, оберігав та зміцнював дух наших захисників, а також подав українському народові справедливий мир і перемогу.
На Божественній літургії із словом проповіді до вірян звернувся священник собору протоієрей Олександр Шмуригін.
Після заамвонної молитви, під спів тропаря «Глас Господній над водами лунає, промовляючи: прийдіть і прийміть усі Духа премудрості…», Патріарх Філарет у співслужінні духовенства звершив чин великого освячення води.
Святійший владика привітав духовенство і парафіян з великим святом Богоявлення:
“Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, зі святом Хрещення Господнього. Це свято пов’язано з тим, що Господь, по Своєму великому чоловіколюбству, став Людиною, спас нас від гріха і смерті. Людина тепер, після зішестя Сина Божого на землю, буде існувати вічно. Хочемо ми цього, чи не хочемо, від нас це не залежить, а залежить від Бога, Який по своїй любові до творіння зійшов на землю, постраждав, воскрес і вознісся на небеса. Ми повинні кожного разу, згадуючи цю подію, дякувати Богові за Його великі благодіяння по відношенню до всього роду людського і кожного з нас. Господь кожного любить і кожного спасає для життя вічного. Ми повинні завжди дякувати Богові за Його великі благодіяння, що він спас нас від гріха і смерті та дарував життя вічне“, – сказав у привітанні Патріарх.
Після цього Святійший владика закликав на всіх Боже благословення.
Свято Хрещення Господнього називається Богоявленням, тому що в момент Хрещення Господа нашого Ісуса Христа вперше в історії людства всі три Особи Пресвятої Тройці явилися людям. Господь Ісус Христос Своєю плоттю занурився у воду, Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Сина Божого, а голос Бога Отця промовляв: «Це Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління» (Мф. 3, 13-17). У церковному уставі свято Хрещення Господнього називається також днем Просвічення, днем світла, бо це не тільки свято води та Духа, але це і свято благодаті, божественного світла, яке освітлює внутрішні очі людини, просвічує її серце і преображає все її єство. Це те благодатне світло, яке дає нам Господь у таїнстві Святого Причастя, в інших таїнствах Церкви, а також і в освяченні води.