Home » АРМІЯ » У НАТО зібралися збільшити контингент на кордонах з Росією

У НАТО зібралися збільшити контингент на кордонах з Росією

Міністри оборони країн-членів НАТО збираються розширити військовий контингент в Східній Європі на кордонах з Росією. Про це в середу, 10 лютого, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі, повідомляє Yahoo! News.

«Таким чином, ми пошлемо чіткий сигнал. НАТО відповість єдиним фронтом на будь-який акт агресії, проявлений щодо будь-якого з наших союзників », – повідомив глава альянсу.

Йдеться про розміщення шести тисяч військовослужбовців Північноатлантичного блоку, цей контингент не постійний, він буде піддаватися ротації. Остаточне рішення має бути прийнято на саміті країн-членів НАТО, який пройде в Польщі в липні цього року.

Столтенберг заявив також, що надасть додаткові військові гарантії Туреччини, наростивши повітряні і морські угруповання на території країни. За словами генсека, додаткові гарантії для Анкари були схвалені в кінці минулого року. До них віднесено розгортання в регіоні літаків радіолокаційного дозору (AWACS), посилення повітряного патрулювання, збільшення присутності ВМС країн НАТО в Середземному і Чорному морях.

Як повідомляла 9 лютого The Daily Telegraph, в НАТО побоюються, що Москва може організувати «гібридну війну» або повномасштабне вторгнення в прибалтійські країни, а також до держав Східної та Південної Європи. У зв’язку з цим планується розмістити додаткові підрозділи в Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Румунії та Болгарії. Їх кістяк можуть скласти військовослужбовці США, Великобританії і Німеччині, оснащені мобільними засобами ППО.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*