Home » Міжнародні відносини » Україна поскаржилася в Єврокомісію на будівництво «Північного потоку-2»

Україна поскаржилася в Єврокомісію на будівництво «Північного потоку-2»

Україна подала в Єврокомісію офіційну скаргу через будівництво трубопроводу «Північний потік-2». Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на зустрічі з віце-прем’єром Словаччини Мирославом Лайчаком, передає РІА Новини.

«Україна подала офіційну скаргу в комітет з енергетики щодо будівництва «Північного потоку-2», тому що це політичний проект. Ми просимо Єврокомісію почати розслідування і зупинити цей антиєвропейський, антиукраїнський, антісловацкій, антипольський проект. Ми не хочемо дозволити росіянам переграти нас», – заявив Яценюк.

За його словами, Україна наполягає, щоб проект був не тільки переглянутий, але і скасований.

7 грудня Яценюк заявив, що будівництво газопроводу суперечить інтересам Євросоюзу. На його думку, трубопровід залишає Україну, Польщу і Словаччину «без мільярдів доларів доходів», а також ставить Європу в залежність від «Газпрому».

Проект критикують також з боку східноєвропейських держав-членів ЄС. Наприкінці листопада міністр економіки Словаччини Вазіл Гудак зазначив, що втрати країни від «Північного потоку-2» складуть 400 000 000 доларів на рік (держава отримує гроші від транзиту російського газу в Західну Європу).

У січні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що проект газопроводу обумовлений політичними чинниками набагато більшою мірою, ніж економічними.

«Ми не згодні з таким вкладенням капіталу», – сказав Дуда в Брюсселі на спільному брифінгу з головою Євроради Дональдом Туском.

Проект «Північний потік-2» передбачає прокладку двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Будівництвом займеться спільне підприємство New European Pipeline AG (51 відсоток буде належати «Газпрому», власниками акцій стануть також німецька, англо-голландська, австрійська і французька компанії). Введення трубопроводу в експлуатацію заплановано на четвертий квартал 2019 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*