«Укрнафта» провела два успішних геолого-технічних заходи на свердловинах, що дозволило суттєво збільшити показники з видобутку нафти.
У науково-дослідному і проєктному інституті (НДПІ) ПАТ «Укрнафта» було створено цифрову геолого-технологічну модель родовища на Північному Сході. Це дозволило оцінити поточні запаси вуглеводнів, створити гідродинамічну модель та спланувати подальшу стратегію з розробки родовища.
«Після проведеного аналізу, в рамках основної стратегії нарощування видобутку, були обґрунтовані рекомендації з переведення свердловин на горизонти з недренованими запасами нафти, – сказав директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький. – На основі підготовлених матеріалів здійснили капітальний ремонт свердловини. Спочатку – необхідні геофізичні дослідження, аби упевнитися, що на запланованих горизонтах є ресурс. Потім від’єднали нижній горизонт, поклади якого вже були відпрацьовані. Далі провели перфорацію верхнього горизонту на глибині 4633-4638 метрів. Після освоєння свердловина почала фонтанувати. На даний час дебіт становить понад 60 тонн на добу».
На Заході України управління підвищення нафтовіддачі департаменту розробки родовищ провело кислотний гідророзрив пласта на одному з об’єктів – такі роботи проводились вперше на цьому родовищі. Дебіт нафти до проведення геолого-технічного заходу складав 7-9 тон на добу. Проведені розрахунки показували, що це не оптимально для наявних пластових умов.
Спеціалісти управління нафтопромислового сервісу ПАТ «Укрнафта» на основі розробленого дизайн-проекту виконали кислотний гідророзрив пласта (ГРП) за удосконаленою технологією (використання кислотного розчину в поєднанні із ПАР та неорганічним інгібітором для збереження структури скелету породи) з використанням власного флоту.
Зараз свердловина вийшла на режим та працює з дебітом нафти 28 тонн на добу.
Зазначені ГТЗ дозволили збільшити добовий видобуток нафти на понад 80 т/добу.